9. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

ANO bude jednat s Piráty, Zemana čekají dvě debaty s občany na Olomoucku

Poprvé se hodiny odmlčely bylo v roce 1934, naposledy pak v roce 1990. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poprvé se hodiny odmlčely bylo v roce 1934, naposledy pak v roce 1990. | foto: Reuters

PRAHA Jak se Česko potýká s africkým morem prasat, ozřejmí ministr zemědělství Marian Jurečka. A hnutí ANO si pozvalo Piráty k dalšímu kolu povolebního vyjednávání.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) oznámí, jak si Česko stojí v boji proti africkému moru prasat. Před veřejnost předstoupí v doprovodu komisaře EU pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenise Andriukaitise. Na Zlínsku mezitím opět přituhlo. Do začátku prosince musejí všichni farmáři vybít i prasata domácí.

Piráti se sejdou se zástupci hnutí ANO. Budou se dohadovat o složení vedení Poslanecké sněmovny a o obsazení sněmovních výborů. Řeč by se mohla stočit i na vznikající vládu Andreje Babiše, Piráti ovšem tvrdí, že Babišův kabinet nepodpoří. 

Pokračuje třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Zajede do Mohelnice, kde si prohlédne muzeum a setká se s občany. Prezident se také podepíše do kroniky města, dekoruje prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky a předá dar městu. Pak se Zeman vydá do Zábřehu, i tam se setká s občany a podepíše se do Pamětní knihy města.

Slavnostní shromáždění ke 100. výročí spojovacího vojska Armády ČR. Zúčastní se mimo jiné náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Vybraným současným i bývalým vojákům budou uděleny Záslužné kříže ministerstva obrany, čestné odznaky Za zásluhy Armády ČR a pamětní odznaky ke 100. výročí spojovacího vojska.

Na tiskové konferenci představí zubaři současné trendy v ortodoncii. Rychle se rozvíjející 3D technologie umožňují přesnější diagnostiku a příjemnější léčbu pro pacienty. Zúčastní se specialista na rovnátka, ortodontista Ondřej Suchý a pacienti. Součástí bude i ukázka nejmodernějších materiálů a technologií včetně neviditelných rovnátek, 3D scaneru a 3D tiskárny.

Po opravě se opět přechodně rozejdou viktoriánské hodiny na slavné věži Big Ben. Ale jen na chvilku.

Americký prezident Donald Trump pokračuje v návštěvě Číny.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz