11. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Automobilka Škoda představí novou generaci Octavií. Soud projedná podmínečné propuštění Řepky

Nová Škoda Octavia Combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Škoda Octavia Combi. | foto: ŠKODA AUTO

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Plzeňský soud by dnes měl jednat o podmíněném propuštění bývalého fotbalisty Tomáše Řepky z plzeňského vězení. Soudní jednání se odehraje přímo ve věznici.

Nejvyšší kontrolní úřad by měl zveřejnit výsledky kontroly peněžních prostředků, které byly vynaloženy ministerstvem průmyslu a obchodu a Agenturou pro podnikání a inovace na technickou pomoc z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Konkrétně je zkoumáno období 2014-2018.

Ve Veletržním paláci bude automobilka Škoda Auto představovat čtvrtou generaci modelu Octavia.

Vinařský fond pořádá v Brně už 15. ročník tradičního koštu prvního letošního vína, mělo by jít o největší ochutnávku svatomartinských vín v České republice.

Merkur přejde z pohledu ze Země přes Slunce. Tranzit začne být pozorovatelný na pozadí slunečního disku 15 minut před 14. hodinou a potrvá zhruba pět a půl hodiny.

Brusel uvidí jednání ministrů zahraničí členských států Evropské unie. Debatovat budou například o vztazích s Tureckem v souvislosti s jeho vojenskou akcí na severovýchodě Sýrie. Mluvit se bude i o Íránu, který přestal, proti vůli Unie, plnit jadernou dohodu.

V sídle Evropské komise začíná výstava fotografií ze sametové revoluce v Československu. Výstavu, která potrvá 10 dnů, zahájí eurokomisařka Věra Jourová a její kolega a místopředseda Komise Maroš Šefčovič.

Soud v irském Dublinu projedná žádost o vydání muže, který je obviněný v souvislosti se smrtí 39 Vietnamců. Ti byli v říjnu nalezeni v kamionu u Londýna. Obžalovaný muž je občanem Severního Irska.

To kauzu ohledně údajného vyzrazení utajované informace BIS bude projednávat pražský soud, očekává se vynesení rozsudku. Obžalobě čelí někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová, lobbista Ivo Rittig a jeho právník David Michal.

Stejně tak v Praze pokračuje projednávání korupční kauzy soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera.

Ve Valticích na Břeclavsku proběhne společné zasedání české a slovenské vlády. Tématem jednání budou například evropské záležitosti, klimatická politika, migrace a zahraniční vztahy EU či víceletý finanční rámec.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.