19. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš je na návštěvě Izraele, Liga mistrů uvidí dvě osmifinále

Předseda české vlády Andrej Babiš před jednáním Evropské rady. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda české vlády Andrej Babiš před jednáním Evropské rady. | foto: Reuters

Předseda vlády Andrej Babiš je na návštěvě Iraele, kde se dnes sejde s premiérem Slovenska, Maďarska a Izraele.

Český premiér se v Jeruzalémě setká také se zástupci firmy Mobileye či navštíví továrny na výrobu sycených nápojů Soda Stream. Původně plánovaný summit visegrádských zemích byl zrušen poté, co Polsko odvolalo svou účast kvůli údajným protipolským výrokům izraelských představitelů.

Soud pokračuje v projednávání kauzy údajného tunelování a podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti. Obžaloba tvrdí, že šestice obviněných způsobila státu škodu přesahující 3,2 miliardy korun.

Placení mobilem v Česku se může stát realitou. Podle inofrmací Lidovky.cz by mohl být spuštěn systém Apple Pay, který by umožnil využít zařízení místo platební karty. Svým chytrým telefonem od firmy Apple budou moci v první vlně zaplatit klienti České spořitelny, Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank, mBank, J&T Banky a fintech společnosti Twisto. Platební službu od společnosti Apple podporuje iPhone 6 nebo novější zařízení.

V Británii nadále probíhají přípravy na odchod z Evropské unie. Britský generální prokurátor Geoffrey Cox chce v projevu hovořit o vládních plánech na řešení kontroverzní otázky takzvané irské pojistky. Termín brexitu je 29. března.

Raketa Falcon 9 soukromé americké společnosti SpaceX vynese do kosmu automatickou sondu Berešit izraelské neziskové organizace SpaceIL, která následně zamíří k Měsíci, kde po zhruba dvouměsíčním letu přistane. Očekává se, že aparát, který je vybaven magnetometrem, bude fungovat jen v řádu dní.

Ve 21.00 pokračuje osmifinále Ligy mistrů dvěma zápasy. Olympique Lyon změří síly s Barcelonou, Liverpool vyzve Bayern Mnichov.

Najdete na Lidovky.cz