28. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš míří řešit migrační krizi, Amerika se naposledy loučí s ‚královnou soulu‘

Andrej Babiše briefing přesunul kvůli demonstrantům z Lán do Průhonic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiše briefing přesunul kvůli demonstrantům z Lán do Průhonic. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premiér Andrej Babiš odcestoval na návštěvu Itálie a Malty, kde bude diskutovat o budoucnosti Evropské unie. V USA proběhne poslední rozloučení se zpěvačkou Arethou Franklinovou, která 16. srpna zemřela.

Schůze premiérů. Andrej Babiš se setká s předsedy vlády Itálie Giuseppem Contem a Malty Josephem Muscatem, s kterými má řešit migrační krizi, a to především ochranu vnějších hranic Evropské unie, víceletý finanční rámec a rozpočet EU. Premiér také navštíví velitelství Námořních sil Evropské unie ve Středozemním moři v Římě. Babiše na zahraniční cestě doprovodí redaktor Lidovky.cz, který bude z průběhu jednání politiků přinášet čerstvé informace.

Prezident na americkém velvyslanectví. Miloš Zeman se od 13.00 sejde na slavnostním obědě s americkým velvyslancem Stephenem Kingem, a to u příležitostí 100. výročí vzniku Československa. Zeman bude hovořit o aktuálních tématech česko-amerických vztahů.

Boj za propuštění Sencova. V Praze proběhne protestní pochod proti věznění ukrajinského režiséra Olega Sencova a dalších politických vězňů v Rusku. Začne v 10.08 v ulici Korunovační před ambasádou Ruské federace a skončí v 11.55 před hlavním vstupem do budovy ruského velvyslanectví, kde účastníci předají podepsané fotografie s dopisem ruskému velvyslanci. Shromáždění bude trvat 107 minut, kdy každá minuta symbolizuje jeden den Sencovovy hladovky.

Radu bezpečnosti OSN čekají jednání o humanitární situaci v Sýrii. OSN celkové náklady na rekonstrukci země, kde více než sedm let probíhá válka, odhaduje na 250 miliard dolarů. Evropská unie zatím setrvává na stanovisku, že syrské vládě žádnou finanční pomoc na rekonstrukci země nepošle, dokud nenastanou skutečné rozhovory o politickém řešení války zaštítěné OSN. Stejnou podmínku vznáší také Američané.

Sbohem, královno soulu. Veřejnost bude mít po dva dny možnost přijít se naposled rozloučit se zpěvačkou Arethou Franklinovou, která zemřela ve věku 76 let na rakovinu slinivky. Ostatky zpěvačky budou vystaveny v detroitském muzeu afroamerické historie Charlese Wrighta. Pohřeb v rodinném kruhu se uskuteční 31. srpna.

Pokračuje tenisové US Open. Z Čechů se dnes v úvodním kole představí Petra Kvitová, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová a Jiří Veselý. Program na kurtech začíná v 17.00 SEČ.

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz