Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš s Hamáčkem navštíví Zemana, v Americe vyjde kniha bývalého Trumpova právníka

Andrej Babiš a Jan Hamáček foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by dnes měli na zámku v Lánech jednat s prezidentem Milošem Zemanem o svém návrhu na odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje.

Ředitelství služby dopravní policie vyhodnotí na dopolední tiskové konferenci dopravní nehodovost o letošních letních prázdninách.

Do dnešního dne může případný nový zájemce složit kupní cenu na vydavatelství Mladá fronta, která bude alespoň o čtvrtinu vyšší než cena nabídnutá v aukci, tedy nejméně 62,6 milionu Kč. V aukci za vydavatelství nabídla nejvíce skupina PP Partners Andreje Čírtka, konkrétně šlo o částku 50,1 milionu korun.

Vrchní soud v Praze projedná odvolání v případu novoroční vraždy mladíka, která se stala před 20 lety v pražských Nuslích. Obžalovaného Ukrajince Jurije Kraivského zprostil nepravomocný rozsudek viny.

Na dětském hřišti u Malé říčky v pražské Stromovce proběhne odhalení čtvrté lavičky Jaroslava Foglara s motivem spisovatelova díla Boj o první místo a křest 11. vydání knihy s ilustracemi Jaromíra99.

Na pražském výstavišti bude v 19:00 zahájena mezinárodní putovní výstava Helpful Art In Covid, která mapuje umění, jež vzniklo po celém světě v období pandemie. Koná se v rámci multikulturního festivalu Praha Září a potrvá do 28. září.

Ze zahraničních událostí bude i nadále sledovaný vývoj situace v Bělorusku, kde se po vítězství Alexandra Lukašenka v prezidentských volbách konají rozsáhlé demonstrace proti jeho režimu. Představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes promluví prostřednictvím videokonference k Parlamentnímu shromáždění Rady Evropy.

V berlínském sídle německého kancléřství se sejdou zástupci automobilového průmyslu se členy spolkové vlády a se zástupci zemských kabinetů. Jednat budou o situaci v odvětví těžce zasaženém koronavirovou krizí a o případné pomoci vlády.

Měla by vyjít kniha Michaela Cohena, bývalého osobního právníka Donalda Trumpa, ve které podle svých slov odhalí, jak Trump podváděl při prezidentských volbách v roce 2016. 

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat