23. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš se sejde s novou ministryní Maláčovou a zasedne komise k OKD

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
V roce 1996, když mu bylo teprve 24 let, se dostal do sněmovny, kde kontinuálně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V roce 1996, když mu bylo teprve 24 let, se dostal do sněmovny, kde kontinuálně... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Premiér Andrej Babiš (ANO) se sejde s kandidátkou na ministryni práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Prezident Miloš Zeman ji jmenuje ministryní příští pondělí 30. července na zámku v Lánech.

Nová ministryně už brzy. Ještě před jmenováním, v úterý 24. července, přijme Zeman Maláčovou taktéž v Lánech. Maláčová v čele resortu nahradí Petra Krčála (ČSSD), který rezignoval kvůli podezření z plagiátorství při psaní bakalářské práce.

Maláčová dosud na ministerstvu vedla odbor rodinné politiky. Její jmenování do čela resortu bylo jedním s témat sobotního jednání prezidenta s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v Lánech. Předseda vlády po setkání uvedl, že s Maláčovou se sejde v pondělí.

Kauza OKD bez Sobotky. V 8:30 začíná schůze sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD. Na programu jsou výslechy svědků. Jednání bude neveřejné. Předem se podle LN omluvili europoslanec Pavel Telička a bývalý předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Hala chce odškodné. Obvodní soud pro Prahu 2 projedná žalobu bývalého výkonného ředitele ŘSD Michala Haly, který po státu požaduje odškodné skoro sto milionů korun kvůli případu, kdy byl obžalován z držení dětské pornografie. Hala byl viny pravomocně zproštěn Městským soudem v Praze.

“Grilování“ ministra. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb bude v parlamentu čelit otázkám v kauze prezidentova poradce, který zbil účastníka demonstrace. Collomb o tom podle opozice věděl a neinformoval prokuraturu, jak mu ukládá zákon.

Byl to teror? Pokračuje vyšetřování pátečního incidentu, při kterém německý občan narozený údajně v Íránu zranil několik lidí v linkovém autobuse v severoněmeckém přístavu Lübecku; úřady daly najevo, že případ nepovažují za terorismus.

  • 0Diskuse
Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz