Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš se sejde s Orbánem, Johnsona čekají první interpelace

Události

  5:00
PRAHA - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Babiš s Orbánem. foto:  Dan Materna, MAFRA

Český premiér Andrej Babiš se v Maďarsku zúčastní ekonomické konference a bude jednat s premiérem Viktorem Orbánem.

Britský premiér Boris Johnson bude poprvé čelit otázkám poslanců při pravidelných interpelacích. V Bruselu se pak opět sejdou vyjednavači britské vlády a Evropské komise. EK zveřejní nová doporučení, která by měla zmírnit dopad brexitu bez dohody.

Papež František zahájí v Mosambiku návštěvu několika afrických zemí; zavítá také na Madagaskar a Mauricius. Africkou cestu ukončí papež 10. září.

V pražské O2 areně od 19.30 vystoupí americká zpěvačka Ariana Grande.

Soud se bude zabývat žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše za jeho vyjádření o tom, že lidé na loňských demonstracích iniciovaných spolkem Milion chvilek jsou zaplacení.

Národní rozpočtová rada zveřejní pravidelné čtvrtletní stanovisko k vývoji hospodaření sektoru veřejných institucí a k nastavení rozpočtové politiky. V červnu rada uvedla, že dosavadní vývoj daňových příjmů umožňuje dodržení naplánovaného schodku státního rozpočtu 40 miliard korun.

V Praze na Vítězném náměstí proběhne Festival vědy, na kterém své expozice představí vysoké školy, ústavy Akademie věd, volnočasové instituce a firmy. Součástí akce bude velká populárně vědecká laboratoř pod širým nebem, letos na téma „Věda v profesích“.

Připomínka 77. výročí popravy pravoslavného biskupa Gorazda a dalších věřících, zastřelených nacisty na Kobyliské střelnici za přechovávání parašutistů, kteří provedli likvidaci říšského protektora Reinharda Heydricha. Akce začíná v 9.30  v kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Ve 14.35 položení věnců na Kobyliské střelnici v Praze 8. Okolo 16.00 modlitba a položení věnce na památník na zdi Pankrácké věznice.

Soud pokračuje v projednávání zpronevěry peněz ze zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva. Obžalobě čelí 20 lidí, kteří družstvu údajně způsobili škodu přes 1,2 miliardy Kč.

Sněmovní hospodářský výbor projedná od 9.30 mj. novelu zákona o obchodování s emisními povolenkami, vládní novelu zákona o elektronických komunikacích nebo novelu drážního zákona. Od 17.45 by měl výbor vyslechnou aktuální informace ministerstva průmyslu a vládního zmocněnce o přípravě projektu nových jaderných zdrojů.

Cyklistický etapový závod Vuelta pokračuje 11. etapa. Jede se 169 km z Saint Palais do Urdax-Dantxarinea

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!