7. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Babiš se setká v Bratislavě s Merkelovou, sportovci budou řešit kondici českých dětí

Angela Merkelová a Andrej Babiš v Praze u příležitosti 100. výročí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angela Merkelová a Andrej Babiš v Praze u příležitosti 100. výročí... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Český premiér Andrej Babiš se setká s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, britská premiérka Theresa Mayová přijede vyjednávat o brexitu do EU a sportovci budou řešit podle nich nedostatečnou kondici českých dětí.

V Bratislavě se koná schůzka premiérů Slovenska, České republiky, Maďarska a Polska s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Země V4 se zejména v otázce řešení migrace staví proti vůli hlavních tahounů EU Francie a Německa. Ovšem Merkelová dokáže úspěšně jednat i se svými názorovými oponenty, ze čtyř premiérů si nejlépe rozumí s Andrejem Babišem, který by se tak mohl stát jakýmsi prostředníkem jednání. Hlavními tématy podle oficiálního programu jinak budou záležitosti Evropské unie, jako jsou nadcházející volby do Evropského parlamentu, nový víceletý finanční rámec, vnější vztahy EU nebo digitální agenda. 

Sledujeme vývoj kolem brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová bude jednat s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a poté s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Vrcholní politici EU si mají vyslechnout její návrhy ohledně dalšího jednání. Mayová přijíždí s úkolem předělat dohodu, což ovšem EU odmítá.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček bude poslancům ze zahraničního sněmovního výboru popisovat své poslední kroky. Měl by členy informovat o výsledcích cesty na Ukrajinu a o provozních nákladech zámku Štiřín. Na programu je také diskuse o situaci ve Venezuele. Proti Petříčkovi vystupují kriticky komunisté, kteří tolerují vládu, podle jejich šéfa Vojtěcha Filipa není s Petříčkem spokojený ani prezident Miloš Zeman.

Moskevský městský soud se má zabývat odvoláním čtyř ze 24 ukrajinských námořníků, zadržených loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu, proti prodloužení vazby.

Projevuje se špatná pohybová gramotnost u dětí také v profesionální armádě? Kolik uchazečů neprojde fyzickými testy? I to bude řešit Konference České unie sportu v pražském hotelu Pyramida. Mezi další témata patří: pohybová gramotnost se dostatečně neučí v mateřských a základních školách, jaký vliv to má na sportovní prostředí? Či Stát dostatečně nekoná v prevenci zdraví a podpoře zdravého životního stylu. Přednášející: Emil Boček (válečný veterán), Antonín Plachý (vedoucí vzdělávacího úseku fotbalové asociace), Slavomír Lener (manažer rozvoje ledního hokeje), Michal Ježdík (sportovní ředitel basketbalové federace), Miroslav Jansta (předseda ČUS) a Martin Matoulek (předseda České společnosti těl. lékařství).

Do českých kin vstupuje film Na střeše režiséra Jiřího Mádla, ve které měl hrát Jan Tříska. Jeho roli převzal Alois Švehlík, který za svůj výkon zapšklého učitele sklízí nadšené recenze a výzvy k nominaci na Českého lva. 

V Berlíně bude večer slavnostně zahájen mezinárodní filmový festival Berlinale. Prudké změny ve světě skutečném i filmovém odráží 69. ročník festivalu. Ty první budou patrné na řadě filmů s aktuální politickou, společenskou a náboženskou tematikou, ty druhé třeba na tom, že Berlinale poprvé uvede snímek z produkce streamingové služby Netflix.

Lidovky.cz

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz