Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Basketbalisty čeká boj o postup, soud rozhodne o Babišově omluvě Kalouskovi a UNESCO zváží přidání české lokality

Jaromír Bohačík se snaží projít přes řecké basketbalisty. foto: ČTK/AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

UNESCO zvažuje přidání nových položek do seznamu přírodního a kulturního dědictví. To se týká i dalšího rozšíření lokality Původní bukové lesy Karpat a dalších oblastí Evropy. Společná nominace, na které se podílí deset zemí, zahrnuje i českou přírodní rezervaci Jizerskohorské bučiny.

Poslanci mají rozhodnout o dalším osudu dětských skupin, o zmírnění podmínek pro získání ošetřovatelského volna nebo o prodloužení takzvané otcovské dovolené. Na pořadu dne může být i návrh poslanců SPD, který se týká zpřísnění vyplácení dávek v hmotné nouzi. 

Okolo desáté ranní by mohlo být jasno v soudním sporu bývalého poslance Miroslava Kalouska a premiéra Andreje Babiše. První jmenovaný požaduje omluvu za výroky, které o něm Babiš pronesl ve sněmovně.

Před třetí hodinou mohou obyvatelé na severovýchodním kraji Prahy očekávat přílet nového armádního letounu CASA. Stroj na letiště ve Kbelích doplní flotilu transportní a speciální letky.

Uskuteční se první kolo americko-ruských rozhovorů o strategické stabilitě, které se uskuteční v Ženevě. Jde o první takové jednání za prezidenta Joea Bidena. Lídrem ruské delegace bude náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov, americkou povede náměstkyně ministra zahraničí Wendy Shermanová.

Basketbalisty čeká po úvodním vítězství nad Íránem pravděpodobně nejdůležitější zápas ve hře o postup s Francií. Poté, co soupeř v prvním kole zdol superfavorita USA, matematika partě kolem Satoranského velí vyhrát. Zápas začne ve 14.00 SELČ.

Plavkyni Seemanovou po velkém finále na 200 m volným způsobem čekají ještě rozplavby na poloviční trati, kde si také věří minimálně na semifinále. Zazářit mohou ve středu také například veslaři či veslařky. 

Fotbalisté Sparty v druhém předkole nemistrovské části Ligy mistrů vyzvou v domácím prostředí Rapid Vídeň. Bude dotahovat jednobrankové manko z Rakouska po prohře 1:2. 

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat