Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bezpečnostní rada státu si posvítí na spor Šlechtové a Stropnického

  6:00
PRAHA - Bezpečnostní rada státu by měla řešit rozpor mezi ministryní Karlou Šlechtovou a ministrem Martinem Stropnickým (oba ANO). A statistici oznámí, kolik berou Češi.

Karla Šlechtová a Martin Stropnický. foto:  Dan Materna, MAFRA

Má se sejít předsednictvo Bezpečnostní rady státu, které má probrat pochybnosti kolem armádních zakázek. Současná ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) naznačila, že zakázky vypsané za jejího předchůdce a stranického kolegy Martina Stropnického vykazují řadu problémových rysů. Stropnický, v současnosti ministr zahraničí, to odmítl a požádal o svolání bezpečnostní rady. Uvidíme, k čemu pod dohledem premiéra a stranického šéfa Andreje Babiše, dojdou.

V 9:00 se uskuteční premiéra v demisi Andreje Babiše a ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (ANO) k výstavbě dálnic a silnic I. třídy, modernizaci D1, investic do dopravní infrastruktury, opravám silnic, mýtnému systému nebo úsporám v resortu dopravy.

Z ministerstva dopravy se Babiš s Ťokem vydají na Pražský hrad, kde v 10:00 začíná setkání lídrů českého stavebnictví. K oběma pánům se přidá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Český statistický úřad oznámí, kolik berou Češi, popíše aktuální vývoj mezd, mzdy podle pohlaví, věku a profesí a srovnání s rokem 2007.

Pondělí je kontrolním dnem rekonstrukce Husitské ulice, kvůli které je značně komplikovaná doprava v Praze. Zúčastní se náměstek primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petr Dolínek, generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Petr Smolka a zástupce dodavatele spol. COLAS.

Ruský soud by měl vynést rozsudek v případu ukrajinského novináře Romana Suščenka, který čelí obvinění ze špionáže. Prokuratura požaduje 14 let v nápravném zařízení s přísným režimem.

Celý den bude v Praze probíhat hudební projekt Zpěvomat. Skupinky zpěváků a muzikantů kolemjdoucím zazpívají vybranou píseň či skladbu. Akce se uskuteční na náměstí Míru, Karlově náměstí, na Andělu, Jungmannově náměstí a Hradčanské.

Trenéři týmů, které se chystají na fotbalové mistrovství světa, musí uzavřít nominace na turnaj, který v Rusku začíná 14. června. Mezi největší neznámé patří fakt, zda se v konečné nominaci posledních mistrů světa z Německa objeví brankář Manuel Neuer. Dlouholetá jednička se totiž vrací po zranění a naposledy hrála loni v září.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat