Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Bezpečnostní výbor Senátu projedná Zemanovo úkolování BIS, umělci z Národního divadla obdarují zdravotníky

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf BIS Michal Koudelka. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Senátní Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost by se měl zabývat mimo jiné úkolováním BIS ze strany prezidenta Miloše Zemana. Zeman podle Radiožurnálu požaduje jména ruských špionů v ČR. BIS má také doložit, jaké operace ruské zpravodajské služby v Česku podnikají nebo jací Češi s nimi spolupracují.

Sněmovní bezpečnostní výbor projedná na neveřejné schůzi vládní novelu o Vězeňské službě, podle které by za personální krize mohla ve věznicích pomáhat policie.

V dopoledních hodinách bude zasedat Ústřední krizový štáb. Se závěry jednání seznámí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na tiskové konferenci v 11:30.

Pokračuje také schůze sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mimo jiné novelu horního zákona a novou regulaci zdravotnických prostředků. Odpoledne projednají ve druhém čtení návrh státního rozpočtu pro příští rok.

Národní rozpočtová rada zveřejní pravidelnou čtvrtletní zprávu o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky.

Umělci z Národního divadla budou dnes a ve čtvrtek předávat dárky zdravotníkům v českých nemocnicích. Dnes zavítá do Vinohradské nemocnice herec David Matásek, další nemocnice navštíví třeba operní pěvci Eva Urbanová, Adam Plachetka nebo Kateřina Kněžíková.

Vrchní soud v Praze v rámci odvolání projedná případ Patricka Wächtera, který si má odpykat 24 let za útok sekyrou na pošťáka a jeho přítelkyni.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání kauzy pražského gayklubu Escape. Obžaloba viní švýcarského majitele podniku Massima Scolariho a několik jeho zaměstnanců z kuplířství, obchodování s lidmi a z dalších trestných činů.

Prezident Miloš Zeman jmenuje nové soudce a rektora Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích Vojtěcha Stehela.

Proběhne také videokonference ministrů zdravotnictví zemí Evropské unie. Bavit se budou mimo jiné o posilování pravomocí unijních zdravotnických orgánů v reakci na pandemii covidu-19. Eurokomisařka Stella Kyriakidisová po jednání s ministry představí doporučení EK pro koordinované uvolňování koronavirových restrikcí.

V Anglii má dnes plošnou uzávěru nahradit třístupňový systém regionálních opatření.

Černohorský parlament bude hlasovat o důvěře vládě pověřeného premiéra Zdravka Krivokapiče, která vzešla ze srpnových voleb. Schválení kabinetu by znamenalo konec 30 let trvající vlády socialistů prezidenta Mila Djukanoviče nad touto balkánskou zemí.

Izraelský parlament bude hlasovat o nedůvěře vládě. Pokud návrh projde v tomto předběžném a pak následujících hlasováních, čekají zemi volby, které budou za dva roky čtvrté.

Slovenský nejvyšší soud projedná odvolání prokurátora proti dubnovému verdiktu soudu první instance, který vyměřil Miroslavu Marčekovi 23 let vězení za vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové a také za vraždu jednoho podnikatele. Marček se k vraždám přiznal.

,

PŘEHLEDNĚ: Zdraží energie, potraviny i auta. Hypotéky zůstanou levné

V boji s pandemií zřejmě rozhodne vakcína. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdo čekal, že pandemie koronaviru by mohla podstatně srazit ceny, ten se mýlil. Naopak. Na růst cen se musejí Češi...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

V boji s pandemií zřejmě rozhodne vakcína. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Mimořádně nadané děti vybočují, a to lidem vadí, říká místopředseda Mensy

V boji s pandemií zřejmě rozhodne vakcína. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Místo abychom si mimořádně intelektově nadané děti hýčkali, narážejí spíš na překážky. Většinou jsou totiž jiné....

Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...