2. ledna 2018 6:58 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Boj o Hrad se rozjíždí. Kandidáti ukážou volební spoty a vyrazí do debat, kromě Zemana

Praha - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

Přípravy na prezidentskou volbu se rozbíhají na plné obrátky. Kandidáti se střetnou v debatách a občané se seznámí s jejich spoty. Miloš Zeman ale účast v debatách odmítá. Asi největší kontroverzi budí pořad televize Barrandov, která si pozvala jen některé kandidáty a Zemana má zastoupit jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

- Česká televize a Český rozhlas začnou vysílat předvolební spoty prezidentských kandidátů. Deník Blesk.cz. také živě odvysílá jejich debatu, které se zúčastní osm uchazečů o post hlavy státu. Úřadující prezident Miloš Zeman nedorazí.

- Televize Barrandov uvede pořad Aréna Jaromíra Soukupa, kterého se zúčastní někteří prezidentští kandidáti a mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Formát pořadu kritizovali jak někteří kandidáti, tak odborníci. Vadí jim, že televize pozvala jen některé uchazeče o Hrad a místo prezidenta Zemana má dorazit právě jeho mluvčí.

- Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou se setkají na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem a jeho manželkou Monikou při příležitosti tradičního novoročního oběda. 

- Briefing ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv ke spuštění eReceptu. Zúčastní se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a zastupující ředitelka SÚKL Irena Storová. eRecepty kritizují především samotní lékaři. Vadí jim, že novinka přinese jen práci navíc a naopak nemá žádné výhody, které jim ministerstvo slibovalo.

- Funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku se ujme bývalý poslanec ČSSD Robin Böhnisch.

- Požehnáním koledníků začíná Tříkrálová sbírka. Potrvá do 14. ledna. Výtěžek sbírky bude využit na podporu lidí žijících v nouzi a charitní projekty v brněnské diecézi. V 16:00 vyjde od katedrály průvod tří králů na velbloudech a koních přes Zelný trh, ulicí Masarykovou na náměstí Svobody k živým jesličkám.

- Před soudem v Manchesteru stane bezdomovec, kterého za pomoc obětem atentátu v Manchesteru oslavovali jako hrdinu. Podle policie ale muž dvě z obětí útoku okradl a další dvě se okrást pokusil. Muž už to dříve popřel.

 - Budeme sledovat situaci v Íránu po několikadenních protestech, po kterých bylo ohlášeno přes deset mrtvých. Demonstranti, kteří údajně napadli policejní stanice a vojenské základny, dávají najevo nespokojenost s hospodářskou situací v zemi.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!