Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou fotbalového svazu Berbrem, Tesla zveřejní čísla za první čtvrtletí

U Okresního soudu Plzeň-město začal proces s Romanem Berbrem, několika rozhodčími a dalšími lidmi kvůli korupci ve fotbalovém prostředí. (17. 4. 2023) foto: Martin Polívka, MF DNES

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ve sbírce zákonů by měla vyjít vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ruší povinnou sedmidenní izolaci po pozitivním testu na covid-19. Nadále ji lékaři mohou nařídit podle míry rizika. V platnost změna vejde 20. dubna.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mj. registraci vozidel ukrajinských uprchlíků, stanovení učitelských platů a ochranu oznamovatelů protiprávního jednání. Na programu by měl být také návrh na odvolání Daniela Köppla z RRTV.

Proběhne jednání Rady České televize, která zveřejní seznam uchazečů o funkci generálního ředitele České televize. Volba by se měla uskutečnit 7. června. Současnému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi vyprší mandát letos na konci září.

V Plzni pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů. Státní zástupce podal obžalobu na celkem 21 lidí z fotbalového prostředí a FC Slavoj Vyšehrad. Jednání je nařízeno na 45 dní až do prosince.

Americký výrobce elektromobilů Tesla zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí.

Premiér Petr Fiala na návštěvě Indonésie, odkud odlétá do Singapuru. Prezident Petr Pavel odletěl na návštěvu Bruselu.

Pokračuje plenární schůze Evropského parlamentu. Poslanci budou hovořit o násilném deportování ukrajinských dětí do Ruska a projednají zatykač Mezinárodního trestního soudu (ICC) na ruského prezidenta Vladimira Putina. Hlasovat budou o usnesení hodnotícím problémy Moldavska coby kandidátské země na členství v Evropské unii nebo o usnesení ohledně potírání diskriminace v EU.

Ustavující zasedání nového kubánského parlamentu, který má zvolit nového prezidenta země; očekává se, že potvrdí dosavadní hlavu státu Miguela Díaze-Canela.

Italský prezident Sergio Mattarella zahájí dvoudenní návštěvu Slovenska. V 17:00 spolu se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou navštíví vojenskou základnu v Kuchyni, kde je umístěn italský systém protivzdušné obrany.

Autoři: ,