Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Začne hlavní líčení s Berbrem a spol. Zelenskyj vystoupí na summitu v Kodani

Obžalovaný Michal Káník dorazil k plzeňskému okresnímu soudu vypovídat v kauze údajné fotbalové korupce okolo Romana Berbra. foto: Martin Polívka, MF DNES

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Pokračuje hlavní líčení s bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem, který s dalšími lidmi čelí obžalobě za korupci při ovlivňování fotbalových zápasů. Na programu by měl být výslech bývalých rozhodčích Jany Štychové, Miloše Vitnera, Zdeňka Kovala a Jiřího Musila. Státní zástupce podal obžalobu na celkem 21 lidí z fotbalového prostředí a FC Slavoj Vyšehrad. Jednání je nařízeno na 45 dní až do prosince.

Premiér Petra Fiala (ODS) navštíví společnost Geomet, která má na starosti projekt těžby lithia na Cínovci. Poté pokračuje do Drážďan, kde se saským protějškem podepíše memorandum o spolupráci mj. ohledně posílení surovinové, energetické a palivové bezpečnosti a soběstačnosti nebo získávání strategických surovin, zejména lithia.

Koná se zasedání Zastupitelstva města Brna. Na programu je mimo jiné návrh závěrečného účtu města za rok 2022. Opoziční zastupitelé za Zelené a Žít Brno budou v reakci na požár ze začátku května navrhovat usnesení ukládající Radě města Brna a konkrétním náměstkům, aby do příštího zastupitelstva předložili aktualizovaný Akční plán ukončování bezdomovectví rodin rozšířený i o ukončení individuálního bezdomovectví.

Začne dvoudenní Kodaňský summit pro demokracii. Vystoupí mimo jiné český prezident Petr Pavel, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebo estonská premiérka Kaja Kallasová.

Uskuteční se poslední rozloučení s mluvčím Nejvyššího soudu a bývalým rozhlasovým a televizním novinářem Petrem Tomíčkem. Zemřel 9. května v 52 letech. Koná se v kruhu rodiny a nejbližších přátel.

Na svobodu budou s největší pravděpodobností podmíněně propuštěni Václav Cojocaru a Ivo Müller, kteří byli odsouzeni na 20 let za žhářský útok na domek Romů ve Vítkově. Šumperský soud jejich žádostem vyhověl ve čtvrtek, odpykali si dvě třetiny trestu.

Ve středních školách začíná období takzvané profilové, tedy školní části maturitních zkoušek. Potrvá do 10. června. Konkrétní termíny zkoušek stanovili ředitelé škol.

Český prezident Petr Pavel se účastní summitu Rady Evropy. Předtím bude účasten bilaterální schůzky se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s prezidentem Islandu Gudnim Jóhannessonem nebo s prezidentem Loytšska Egilsem Levitsem.

Začne řádná schůze Sněmovny. Poslanci by mohli projednat v prvním čtení ukončení snížené spotřební daně z nafty, pravomoc vlády navyšovat základní jmění státních podniků a novelu zákoníku práce.

Čínský zvláštní pověřenec Li Chuej je na dvoudenní návštěvě Ukrajiny.

Autor: