Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Končí výroba piva v Pardubickém pivovaru, školské odbory budou jednat o dalším postupu

Pardubický pivovar byl založen v roce 1871 a první pivo se zde začalo vařit 8. dubna 1872. foto: archiv Jana Motyčky

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Do dnešního dne se musejí uprchlíci z Ukrajiny registrovat kvůli prodloužení dočasné ochrany v ČR. Ochrana jim umožňuje přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce.

Občané a organizace mohou do dneška předkládat Poslanecké sněmovně podněty k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání.

Soud pokračuje v projednávání kauzy rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství. Mezi obviněnými je bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či někdejší náměstkyně ministerstva Simona Kratochvílová.

Jednat bude předsednictvo školských odborů o dalším postupu v požadavcích na zvýšení mezd. Zvažuje stávkovou pohotovost.

Schůzka zástupců Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) k chystaným změnám systému penzí.

Ministři zahraničí z devíti zemí východního křídla NATO budou jednat se zástupci Severoatlantické aliance, USA, Španělska, Švédska a Finska. Za ČR se ministr zahraničí Jan Lipavský.

Londýnský soud vynese rozsudek nad mužem, který v roce 2021 o Vánocích vyzbrojen kuší pronikl do areálu britského královského hradu Windsor.

Končí výroba piva v Pardubickém pivovaru. O ukončení výroby rozhodla valná hromada v polovině prosince 2022. Majoritním vlastníkem pardubického pivovaru je od roku 2019 skupina Pivovary Staropramen.

Autoři: ,

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.