Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Prezident jmenuje nové ústavní soudce. Soudní dvůr EU vynese verdikt nad Polskem

Prezident republiky Petr Pavel se na Pražském hradě setkal s předsedou vlády Petrem Fialou, předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským. (31. května 2023) foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Začíná cvičení Tobruq Shield 2023. Zapojí se do něj 550 vojáků převážně z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic, které doplní další specialisté Armády ČR. Prověří schopnosti při zabezpečení pozemní protivzdušné obrany. Vzdušného protivníka bude simulovat například americký letoun MQ-9 Reaper. Cvičení potrvá do 16. června.

Pátým dnem pokračuje 63. ročník zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. V 09:30 bude v Univerzitním parku sázení festivalového stromu s Young Stars. Festival pokračuje do 7. června.

Náčelník Generálního štábu AČR Karel Řehka a náměstek ministryně obrany František Šulc jsou na návštěvě příslušníků české armády na Sinajském poloostrově, kteří tam působí v rámci mise MFO. Do 5. června. Zúčastní se i předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček (ODS).

Soudní dvůr Evropské unie má vynést verdikt ve sporu mezi Evropskou komisí a Varšavou o systém kázeňského postihu polských soudců. Polsko od října 2021 platilo pokutu milion eur denně za to, že pokutou ve výši milionu eur (24,3 milionu korun) denně za to, že se nepodřídilo nařízení soudního dvora zrušit disciplinární komoru nejvyššího soudu, která byla podle Bruselu zpolitizovaná. Vynesením verdiktu pokuta skončí.

Začíná výroční konference společnosti Apple pro vývojáře. Firma na této akci obvykle představuje své novinky.

Prezident republiky Petr Pavel jmenuje nové ústavní soudce - Danielu Zemanovou, Jana Wintra a Josefa Baxu.

Autor:

Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!
Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS proběhne ve dnech 20. až 22. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jeho letošní ročník bude výjimečný...