Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Švédsko bude hlasovat o vstupu do NATO. Slavíme Světový den vody

Ilustrační foto foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) je na návštěvě Jižní Koreje a Tchaj-wanu. Doprovází ji dosud nejpočetnější podnikatelská mise čítající stovku zástupců firem.

Britská Dolní sněmovna bude hlasovat o klíčové části dohody o novém pobrexitovém uspořádání pro Severní Irsko, na němž se Londýn dohodl s Evropskou unií na konci února.

Bývalý britský premiér Boris Johnson předstoupí před parlamentní výbor, který vyšetřuje, zda neuvedl zákonodárce v omyl svými tvrzeními o večírcích v Downing Street, jež se odehrály během pandemických uzávěr.

Americký prezident Joe Biden zahajuje dvoudenní návštěvu Kanady.

V Řecku se začne postupně obnovovat železniční doprava, která byla přerušena 1. března po srážce vlaků s 57 oběťmi.

Švédský parlament bude hlasovat o vstupu země do Severoatlantické aliance.

Česká televize otevírá nové regionální studio v Českých Budějovicích.

Prahou projede spanilá jízda hasičů při příležitosti 170. výročí rozhodnutí pražských radních o zřízení profesionálního hasičského sboru. Na plánované trase je celkem šest zastávek, kde se pražští hasiči v čele se svým ředitelem setkají s představiteli města a složek integrovaného záchranného systému. Pro veřejnost zastaví kolona hasičských aut před polednem na Václavském náměstí.

Při příležitosti oslav Světového dne vody přichystalo Národní muzeum doprovodný program pro děti i dospělé. Čekají na ně stanoviště s různorodými aktivitami na téma vody jako cenného přírodního zdroje, pozorování hmyzu s kurátorem entomologické sbírky nebo určování druhů pomocí aplikace iNaturalist.

Autoři: ,