Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Zeman se potká s Pavlem, bankovní rada ČNB má od dnešního dne nové členy

Miloš Zeman s Petrem Pavlem v roce 2014. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Prezident republiky Miloš Zeman se dopoledne setká se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem.

Členy bankovní rady České národní banky (ČNB) se stávají Jan Procházka a Jan Kubíček. Novým viceguvernérem se stává Jan Frait. V polovině prosince je jmenoval prezident Miloš Zeman. Procházka a Kubíček nahradí dosavadního viceguvernéra Marka Moru a člena rady Oldřicha Dědka, kterým skončilo šestileté funkční období.

Mimořádná delegace na vysoké úrovni navštíví Izrael. Setká se mj. s odborníky na kybernetickou bezpečnost nebo ochranu hranic, s vrcholnými koaličními i opozičními politiky a navštíví strategická místa. Za Poslaneckou sněmovnu se zúčastní předseda zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Jednat bude rada hlavního města. Na programu je mj. projekt vegetačních úprav spojených se stavbou tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu nebo projekt stavby silničního tunelu v Hloubětíně.

Začínají jarní prázdniny pro okresy Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Končí 19. února.

Začíná uzavírka Karmelitské ulice na pražské Malé Straně kvůli opravě kolejí, která naváže na práce v Letenské ulici. Potrvá do 4. března.

Evropská komise zveřejní pravidelnou zimní prognózu vývoje ekonomiky Evropské unie.

Autoři: ,