Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Britští poslanci mají schvalovat brexitový zákon. Krejčířova vila jde opět do dražby

Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích... | foto:  Michal Šula, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Britská Dolní sněmovna má schvalovat návrh brexitového zákona, norma pak poputuje do horní komory, Sněmovny lordů.

Odvolací Městský soud v Praze se bude zabývat žalobou Pavla Tykače na Českou televizi. Obvodní soud pro Prahu 4 loni v březnu rozhodl, že se ČT má omluvit například za tvrzení, že „Tykač stál za spácháním podvodu v CS Fondech“.

Na portálu e-drazby.cz proběhne další elektronická dražba černošické vily uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Dražba začíná v 11.00 a končí ve 13.00. Vyvolávací cena je 28 076 000 korun. Při neúspěšném pokusu o prodej v říjnu 2018 byla 49 milionů.

Prezident Miloš Zeman přijme ve 12.30 na pracovním obědě na Pražském hradě místopředsedu vlády Jana Hamáčka.

Francouzské odbory svolaly další celonárodní stávku proti vládní důchodové reformě.

Od 8.30 jedná pražská rada. Na programu má pomoc požáry postižené Austrálii nebo problematiku parkování vozidel s hybridním pohonem v zónách placeného stání.

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie Praha od čtvrtka 23.00 do pátku 05.00 úplně uzavře Brusnický a Dejvický tunel. Objížďka je vedena ulicemi Patočkova a Milady Horákové.

Na pražském Staroměstském náměstí se bude kácet vánoční strom. Umělec Marek Číhal s truhláři z Brna z něj vyrobí charitativní stoly.

Ve Varnsdorfu v 15.00 zasedne zastupitelstvo. Tématem bude mimo jiné současná situace ve městě, kde je starosta Stanislav Horáček (ANO) ve vazbě kvůli sporné zakázce na měření rychlosti. V případu byl obviněn i jeho stranický kolega, místostarosta Josef Hambálek, ten je vyšetřován na svobodě.

V Plzni se uskuteční jednání o podmínkách propouštění téměř 480 zaměstnanců zkrachovalé firmy Pilsen Steel. Přítomni budou zástupci vedení, odborů a insolvenční správce.

Na olomouckém krajském soudu bude přezkumné jednání a schůze věřitelů litovelského výrobce papírenských strojů Papcel, který je v úpadku. Firma má 443 věřitelů a dluhy 418 milionů korun.

KOMENTÁŘ: Čekejme rekordní ekonomický růst, říká ekonom Michl

Aleš Michl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium První lockdown omráčil mnohé podniky, od konce října máme druhý lockdown a průmysl zázračně ožil. Ba co víc, ve druhém...

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

David Hecl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

První slova zdrceného expartnera ke smrti Zuzany Drnek. Co za tím podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...