11. června 2018 6:20 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Bude pokračovat pátrání po muži, který zmizel v podzemním tunelu. KSČM se poradí o podpoře vlády

Hasičští potápěči pátrají po pohřešované osobě v podzemních tunelech Motolského... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasičští potápěči pátrají po pohřešované osobě v podzemních tunelech Motolského... | foto: Hasiči Praha Twitter.

Hasiči a policie opět rozjedou pátrání po ztraceném muži, který zmizel v pražském podzemí při populárním hledání kešek. Čtveřici mladých lidí překvapil v tunelu Motolského potoka sobotní liják. Dva se zachránili, mrtvou dívku vyplavil potok do Vltavy.

- Bude pokračovat pátrání po muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání kešek v podzemním tunelu Motolského potoka spolu s dalšími třemi mladými lidmi spláchla prudká přívalová vlna do Vltavy. Dva z nich se zachránili a skončili v nemocnici, pohřešovanou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

- KSČM začne tento týden pracovat na dohodě o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.  V současné době probíhá referendum mezi sociálními demokraty, jestli půjdou, či nepůjdou do vlády s hnutím ANO. V souvislosti s tím se dohaduje tolerance ze strany komunistů. KSČM si však stanovuje pro podporu řadu podmínek. Komunisté například chtějí zdanění náhrad církevních restitucí. Na to už předseda ANO Andrej Babiš kývl.

- Po několikaměsíční modernizaci budou otevřeny pohyblivé schody ve stanici metra Anděl. Vstup do metra B na Andělu se uzavřel v polovině září. Lidé museli vystupovat směrem na Knížecí.

- Odvolací soud rozhodne v kauze daňových podvodů při prodeji emisních povolenek společnosti ČEZ. Podle nepravomocného rozsudku si mají Michal Flek a Tomáš Pokorný z firmy TES Praha odpykat osm a devět let vězení, stát podle obžaloby připravili o 400 milionů korun.

- Kvůli pravidelné údržbě a mytí bude od 23.00 uzavřena západní tunelová trouba Strahovského tunelu ve směru na Smíchov a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu. Uzávěrka skončí 19. června v 05:00.

- Provoz na dálnici D1 omezí stavební práce mezi 12. a 16. kilometrem ve směru na Prahu. Do konce srpna tam budou dělníci rekonstruovat povrch vozovky.

- Povodí Labe by mělo umisťovat v okolí uzavřené lávky v Nymburce žluté výstražné bóje. Lávka je v havarijním stavu, může se kdykoliv zřítit. Od pátku proto pod ní nesmějí proplouvat lodě.

- Šéf automobilky Daimler Dieter Zetsche se v Berlíně znovu sejde s německým ministrem dopravy Andreasem Scheuerem. Již minulý týden spolu jednali o podvodech s měřením emisí.

- V Lucemburku budou jednat ministři energetiky zemí EU. Diskutovat se kromě jiného bude o návrzích souvisejících s čistou energií, tedy o nařízení o správě energetické unie, o směrnici o obnovitelné energii a o směrnici o energetické účinnosti. 

- Hongkongský soud vynese rozsudek nad prodemokratickým aktivistou Edwardem Leungem v souvislosti s protesty v roce 2016.

- Německá kancléřka Angela Merkelová se setká s ředitelkou Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou a šéfem Světové banky (SB) Džim Jong Kimem. V plánu je i setkání s šéfy Světové obchodní organizace, Mezinárodní organizace práce a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz