9. září 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Bude v Šanghaji pokračovat česká basketbalová euforie? Královna Alžběta by měla ‚zablokovat‘ brexit bez dohody

Alžběta II. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alžběta II. | foto: Reuters

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Zopakuje český basketbalový tým víkendový úspěch proti Brazílii? V 10.30 ho čeká na mistrovství světa v čínské Šanghaji další osmifinálové utkání, tetorkát s Řeckem.

Dnešek je dalším důležitým dnem pro budoucnost Velké Británie. Královna Alžběta II. by dnes měla udělit souhlas s návrhem zákona proti brexitu bez dohody. Vstoupil by tím tak v platnost. Dolní komora britského parlamentu má večer znovu hlasovat o možnosti předčasných voleb. Očekává se přitom, že je neschválí. Britský premiér Boris Johnson se v Dublinu sejde s irským premiérem Leem Varadkarem. A hlavní brexitový vyjednavač EU Michel Barnier promluví na Královské univerzitě v Belfastu na téma „brexit a budoucnost Evropy“.

Na severovýchodě České republiky se čekal v noci na pondělí vydatný déšť a vzhledem k předchozímu dešti hrozilo rozvodnění řek. První povodňový stupeň mohou překročit zejména ty, které odvodňují Beskydy. Výstraha před deštěm a možností rozvodnění řek platí do dnešních 14 hodin pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar dnes dopoledne představí nové vozy pro Policii ČR. Policie má zároveň na tiskové konferenci informovat o bilanci prázdninových nehod v Česku.

Škoda Auto před zahájením mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem odhalí některé chystané novinky.

Budeme sledovat výsledky a dozvuky nedělních voleb v ruských regionech, včetně voleb do sněmu hlavního města Moskvy, kde se volební účast pohybovala kolem 17 procent.

V Ženevě dnes začíná třítýdenní zasedání Rady OSN pro lidská práva.

Poslanecká sněmovna, která je jednou ze dvou ústavně rovnocenných komor italského parlamentu, má hlasovat o důvěře nové vládě. O důvěru se kabinet pak musí ucházet i v Senátu.

Papež František zakončí svou cestu po afrických zemích na ostrově Mauricius.

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu (TIFF) by měl být po premiéře v Benátkách promítnut snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Celkem bude mít snímek během TIFF čtyři projekce.

Úřad práce ČR zveřejní údaje o nezaměstnanosti v jednotlivých krajích.

Po jednání tripartity se sejde koaliční rada. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měla projednávat například Strategický rámec přípravy na stárnutí společnosti 2019-2025.

U městského soudu v Praze bude dopoledne pokračovat projednávání zpronevěry peněz ze zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva. Obžalobě čelí 20 lidí, kteří družstvu údajně způsobili škodu přes 1,2 miliardy Kč.

ČTK, Lidovky.cz