9. září 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Bude v Šanghaji pokračovat česká basketbalová euforie? Královna Alžběta by měla ‚zablokovat‘ brexit bez dohody

Alžběta II. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alžběta II. | foto: Reuters

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Zopakuje český basketbalový tým víkendový úspěch proti Brazílii? V 10.30 ho čeká na mistrovství světa v čínské Šanghaji další osmifinálové utkání, tetorkát s Řeckem.

Dnešek je dalším důležitým dnem pro budoucnost Velké Británie. Královna Alžběta II. by dnes měla udělit souhlas s návrhem zákona proti brexitu bez dohody. Vstoupil by tím tak v platnost. Dolní komora britského parlamentu má večer znovu hlasovat o možnosti předčasných voleb. Očekává se přitom, že je neschválí. Britský premiér Boris Johnson se v Dublinu sejde s irským premiérem Leem Varadkarem. A hlavní brexitový vyjednavač EU Michel Barnier promluví na Královské univerzitě v Belfastu na téma „brexit a budoucnost Evropy“.

Na severovýchodě České republiky se čekal v noci na pondělí vydatný déšť a vzhledem k předchozímu dešti hrozilo rozvodnění řek. První povodňový stupeň mohou překročit zejména ty, které odvodňují Beskydy. Výstraha před deštěm a možností rozvodnění řek platí do dnešních 14 hodin pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar dnes dopoledne představí nové vozy pro Policii ČR. Policie má zároveň na tiskové konferenci informovat o bilanci prázdninových nehod v Česku.

Škoda Auto před zahájením mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem odhalí některé chystané novinky.

Budeme sledovat výsledky a dozvuky nedělních voleb v ruských regionech, včetně voleb do sněmu hlavního města Moskvy, kde se volební účast pohybovala kolem 17 procent.

V Ženevě dnes začíná třítýdenní zasedání Rady OSN pro lidská práva.

Poslanecká sněmovna, která je jednou ze dvou ústavně rovnocenných komor italského parlamentu, má hlasovat o důvěře nové vládě. O důvěru se kabinet pak musí ucházet i v Senátu.

Papež František zakončí svou cestu po afrických zemích na ostrově Mauricius.

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu (TIFF) by měl být po premiéře v Benátkách promítnut snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Celkem bude mít snímek během TIFF čtyři projekce.

Úřad práce ČR zveřejní údaje o nezaměstnanosti v jednotlivých krajích.

Po jednání tripartity se sejde koaliční rada. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měla projednávat například Strategický rámec přípravy na stárnutí společnosti 2019-2025.

U městského soudu v Praze bude dopoledne pokračovat projednávání zpronevěry peněz ze zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva. Obžalobě čelí 20 lidí, kteří družstvu údajně způsobili škodu přes 1,2 miliardy Kč.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!