8. listopadu 2017 6:50 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Trump přijede do Číny a jednat bude i o ‚atomovém Kimovi‘. EK zveřejní plán, co dál s elektromobily

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Cestou na základnu Jokota nedaleko Tokia americký prezident v letadle v besedě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestou na základnu Jokota nedaleko Tokia americký prezident v letadle v besedě... | foto: ČTK

Americký prezident Donald Trump zahájí návštěvu Číny a podle očekávání bude s prezidentem Si Ťin-pchingem jednat i o jaderné hrozbě ze strany KLDR. „Éra strategické trpělivosti“ se Severní Koreou je pryč, prohlásil už v pondělí v Japonsku. Evropská komise by měla zveřejnit „balíček čisté mobility“, který se týká i budoucnosti elektromobilů v Česku.

- Uskuteční se jednání stran, kromě hnutí ANO, svolané Piráty kvůli vedení sněmovního mandátového a imunitního výboru. Některé strany už ohlásily, že na schůzku nepůjdou. Problémem je, že právě tento výbor by měl jednat o případném vydání některých poslanců ANO k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.

- Začíná třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Prezidentský pár se setká s hejtmanem a jeho manželkou i s představiteli Olomouckého kraje. Navštíví také společnost OLMA, a.s., kde bude hovořit se zaměstnanci. Poté zavítá do obce Lipník nad Bečvou, kde dekoruje prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky.

- Krajský soud v Praze bude projednávat korupční kauzu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). 

- Okresní soud v Olomouci se bude znovu zabývat případem loňské noční střelby bojových vozidel pěchoty (BVP) na cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, při kterém byl těžce zraněn jeden z vojáků. 

- Dozvíme se další vítěze Ceny Michala Velíška za rok 2017 za statečnost a odvahu při záchraně jiného člověka. Zúčastní se primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová. 

- Bude zahájena výstava „Komunismus a jeho epocha“, kterou připravil Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s organizacemi Stiftung für Aufarbeitung der SED Diktatur a Deutsches historisches Museum a Národním divadlem. Potrvá do 28. listopadu. 

- Americký prezident Donald Trump zahájí návštěvu Číny. Setká se s prezidentem Si Ťin-pchingem a zúčastní se různých politických a obchodních jednání.

- Evropská komise by měla projednat a zveřejnit takzvaný „Balíček čisté mobility“, tedy soubor opatření souvisejících s podporou elektromobilů a s limity škodlivých látek pro automobily.

- Ministři obrany členských zemí Severoatlantické aliance budou debatovat o úpravách velitelské struktury,  o globálních výzvách, včetně situace okolo Severní Koreje. Za ČR se zúčastní ministr obrany Martin Stropnický.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz