130 let
Bývalý imám se k pomoci bratrovi a jeho ženě i k posílání peněz do Sýrie u...

Bývalý imám se k pomoci bratrovi a jeho ženě i k posílání peněz do Sýrie u hlavního líčení přiznal. Nepovažuje to však za trestné, protože neuznává syrskou vládu a organizaci nevnímá jako teroristickou. | foto: Dan Materna, MAFRA

Bývalý pražský imán stane před soudem, Španělé nasadí roušky a padnou tresty v kauze lihové mafie

Události
  •   5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

VIDEO: Unikátní pohled na vyhynulého tasmánského tygra. Austrálie zveřejnila záběry posledního známého exempláře

Ráno v 8:30 vystoupí premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch u příležitosti  představení projektu Porodnictví 21. století s plánovanou výstavbou moderního centra porodní asistence a nové neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti v rodinném prostředí.

Ve čtvrtek také padne další rozsudek v kauze lihové mafie. Tentokrát jde o Pavla a Petra Hemžských, kteří měli podle žalobce odebírat od Radka Březiny nelegální líh do své likérky v Hlubočkách u Olomouce. Konkrétně šlo o 346 000 tisíc litrů nezdaněné tekutiny a škoda spáchaná na daních měla činit 88 milionů korun.

Odvolací pražský vrchní soud se bude zabývat případem bývalého pražského imána Samera Shehadeha. Ten čelí obvinění z účasti na teroristické skupině a financování terorismu. Nepravomocné tresty již padly. Imán si v únoru od soudu odnesl desetiletý trest vězení, trestní senát uložil také jedenáct let jeho bratrovi Omarovi a Fátimě Hudkové udělil šest.

Pražští zastupitelé se sejdou k jednání o developerských projektech. S tím souvisí vznik nové městské firmy Pražská developerská společnost. Ta by se výhledově měla zabývat výstavbou bytových domů na volných městských pozemcích. Na pořadu dne bude i podpora kultury či dotace pro Čakovice na rekonstrukci bývalé vlečky. V neposlední řadě dojde i na problematiku covid-19.

Slovákům od čtvrtka odpadá povinnost otestovat se na koronavirus po návratu z osmi vybraných států včetně České republiky, aby posléze nemuseli do karantény. Jedinou podmínkou je, že nesmí vycestovat na delší dobu než 24 hodin. 

Španělům naopak povinnosti přibudou. Na některých místech - jako jsou rušné ulice nebo uzavřené prostory -si budou muset nasadit na nos a ústa roušku.  

V Číně proběhne zasedání lidového politického poradního shromáždění, aby na něj posléze navázala schůze Všečínského shromáždění lidových zástupců, kteří v zemi plní úlohu za zákonodárného sboru. Půjde o odložená jednání z března. 

Autor: Lidovky.cz
  • Vybrali jsme pro Vás