18. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Celní správa promluví o zásahu na tygřích jatkách a údajná ruská agentka před soudem

V současnosti čelí majitel Berousek podezření ze zabíjení tygrů v jeho chovu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V současnosti čelí majitel Berousek podezření ze zabíjení tygrů v jeho chovu v... | foto:  Petr Topič, MAFRA

Za ilegální usmrcení nejpřísněji chráněných šelem v zooparku Bašť u Prahy, kterou provozuje Ludvík Berousek, padla tři obvinění. Jde o výsledek pondělní razie celní správy a policie na třech místech Čech. Podle informací LN je mezi obviněnými kromě Berouska, který patří do rozvětveného cirkusového klanu Berousků, ještě preparátor a vietnamský obchodník.

Aféra tygří jatka. Ke kauze, na kterou upozornily jako první LN a Lidovky.cz, se dnes odpoledne vyjádří na tiskové konference celní správa, která má uvést podrobnosti a ukáže fotografie a videa ze zásahu.

Zasedne poprvé vláda s důvěrou. Proběhne zasedání vlády, na programu mimo jiné zpráva o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území České republiky v roce 2017 či výroční zpráva o kontrole vývozu vojenského materiálu.

Začíná schůze Senátu. Vrchní komora parlamentu bude probírat třeba zákon o ochraně ovzduší, novelu zákoníku práce či novelu zákona o silničním provozu. V úvodu schůze složí slib nově zvolený senátor Tomáš Goláň, který zvítězil v doplňovacích volbách ve Zlíně po rezignaci Františka Čuby.

Pokuta pro Google? Evropská komise by mohla zveřejnit rozhodnutí o pokutě společnosti Google za její údajné zneužití dominantního postavení na trhu v souvislosti s operačním systémem pro mobilní zařízení Android.

Oslava v JAR i s Obamou. Jižní Afrika si připomíná 100. výročí narození bývalého prezidenta a bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely. Oslav se účastní i bývalý americký prezident Barack Obama.

Chlapci povypráví o jeskyni. Dvanáct malých fotbalistů a jejich trenér, kteří byli zachráněni z jeskynního komplexu na severu Thajska, budou propuštěni z nemocnice a zúčastní se tiskové konference.

Putinova agentka? Před soud předstoupí 29letá Ruska Marija Butinaová, kterou americké ministerstvo spravedlnosti viní z toho, že se jako agentka ruské vlády snažila ovlivnit americkou politiku. Zadržena byla v neděli ve Washingtonu, je spojena se zbraňovými lobbisty z NRA.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz