Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Celní správa promluví o zásahu na tygřích jatkách a údajná ruská agentka před soudem

  6:00
Za ilegální usmrcení nejpřísněji chráněných šelem v zooparku Bašť u Prahy, kterou provozuje Ludvík Berousek, padla tři obvinění. Jde o výsledek pondělní razie celní správy a policie na třech místech Čech. Podle informací LN je mezi obviněnými kromě Berouska, který patří do rozvětveného cirkusového klanu Berousků, ještě preparátor a vietnamský obchodník.

V současnosti čelí majitel Berousek podezření ze zabíjení tygrů v jeho chovu v Bašti. foto:  Petr Topič, MAFRA

Aféra tygří jatka. Ke kauze, na kterou upozornily jako první LN a Lidovky.cz, se dnes odpoledne vyjádří na tiskové konference celní správa, která má uvést podrobnosti a ukáže fotografie a videa ze zásahu.

Zasedne poprvé vláda s důvěrou. Proběhne zasedání vlády, na programu mimo jiné zpráva o situaci v oblasti migrace a integrace cizinců na území České republiky v roce 2017 či výroční zpráva o kontrole vývozu vojenského materiálu.

Začíná schůze Senátu. Vrchní komora parlamentu bude probírat třeba zákon o ochraně ovzduší, novelu zákoníku práce či novelu zákona o silničním provozu. V úvodu schůze složí slib nově zvolený senátor Tomáš Goláň, který zvítězil v doplňovacích volbách ve Zlíně po rezignaci Františka Čuby.

Pokuta pro Google? Evropská komise by mohla zveřejnit rozhodnutí o pokutě společnosti Google za její údajné zneužití dominantního postavení na trhu v souvislosti s operačním systémem pro mobilní zařízení Android.

Oslava v JAR i s Obamou. Jižní Afrika si připomíná 100. výročí narození bývalého prezidenta a bojovníka proti apartheidu Nelsona Mandely. Oslav se účastní i bývalý americký prezident Barack Obama.

Chlapci povypráví o jeskyni. Dvanáct malých fotbalistů a jejich trenér, kteří byli zachráněni z jeskynního komplexu na severu Thajska, budou propuštěni z nemocnice a zúčastní se tiskové konference.

Putinova agentka? Před soud předstoupí 29letá Ruska Marija Butinaová, kterou americké ministerstvo spravedlnosti viní z toho, že se jako agentka ruské vlády snažila ovlivnit americkou politiku. Zadržena byla v neděli ve Washingtonu, je spojena se zbraňovými lobbisty z NRA.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat