Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Češi se dozvědí detaily reprezentativního testování na covid-19. Alžběta II. oslaví 94. narozeniny

Britská královna Alžběta II. foto: Reuters

Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V 9:00 proběhne tisková konference k zahájení studie testování reprezentativního vzorku populace v Česku na přítomnost onemocnění covid-19. Bude představen záměr a konkrétní průběh studie, včetně možnosti pro dobrovolníky z řad občanů se na testování přihlásit.

Dopoledne se uskuteční neveřejná schůze sněmovního rozpočtového výboru k vládní novele o spotřebních daních k prodloužení lhůty pro stahování cigaret se staršími kolky z trhu.

Odvolací soud projedná případ Petra Sonnleitnera, který pobodal muže před podnikem v Rakovníku. Po incidentu se útočník přes dva roky skrýval před policií. V jeho nepřítomnosti ho justice potrestala 12 lety vězení za pokus o vraždu.

V 10:00 začíná tisková konference Hospodářské komory k požadavkům na uvolňování preventivních opatření a dopadům na ekonomiku. TK navazuje na jednání zástupců komory a jejích partnerských organizací s představiteli epidemiologického týmu. Zúčastní se prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek a předseda českého výboru asociace nákupních center Jan Kubíček.

Od 14:00 se koná řádná schůze Sněmovny. Poslanci by se měli věnovat předlohám, které jim vrátil Senát. Jde např. o rozvolnění pravidel rozpočtové odpovědnosti, odklad nájemného v bytech, působení lékařů ze zemí mimo Evropskou unii bez potřebné aprobace v nemocnicích a o novelu daňového řádu.

Britská panovnice Alžběta II. se dnes dožívá 94 roků. Oproti minulosti se připomínka jejího životního jubilea letos obejde bez tradičních výstřelů z děl. Panovnice prý něco takového nepovažuje za vhodné vzhledem ke koronavirové krizi, která v minulých dnech postihla její zemi v plné síle.

Španělský premiér nejspíš požádá parlament o prodloužení nouzového stavu. Slovensko zmírňuje nařízení o povinném nošení roušky či jiného překrytí nosu a úst při pohybu lidí na veřejnosti.

V Izraeli pokračuje vzpomínka na oběti holokaustu. V 9:00 se celou zemí rozezní sirény, kdy se má vše zastavit. Ti, kdo jsou nyní kvůli koronaviru doma, mají vyjít na balkony.

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat