11. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

České basketbalisty čeká boj o největší úspěch historie, Zeman pokračuje v návštěvě Srbska

Tomáš Satoranský a jeho vítězná radost s fanoušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Satoranský a jeho vítězná radost s fanoušky. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ve čtvrtfinále mistrovství světa v Číně budou čeští basketbalisté proti Austrálii bojovat o největší úspěch v dějinách. Při první účasti samostatného Česka mohou překonat výsledek z roku 1970, kdy Československo skončilo šesté. Duel začne v 15:00 SELČ a přímým přenosem jej vysílá program ČT Sport.

Prezident Miloš Zeman pokračuje ve státní návštěvě Srbska. Dopoledne se při oficiálním přijetí sejde s prezidentem Aleksandarem Vučičem, po zhruba půlhodinovém rozhovoru bude následovat jednání národních delegací, při kterém Zemana za českou stranu doprovodí například ministři vnitra Jan Hamáček, obrany Lubomír Metnar, průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dopravy Vladimír Kremlík. Odpoledne se Miloš Zeman setká se srbskou premiérkou Anou Brnabičovou.

Sněmovna bude schvalovat lesní novelu, která by měla urychlit boj s kůrovcovou kalamitou. Ve finále jsou i dvě drážní předlohy. Vládní zavádí systém jednotných jízdenek na železnici, poslanecká umožní provoz vlaků metra bez strojvůdců.

Krajský soud v Praze bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Skotský odvolací soud rozhodne o žádosti sedmi desítek zákonodárců, kteří se domáhají, aby premiér Boris Johnson nemohl přerušit zasedání britského parlamentu.

V 11:00 bude slavnostně zahájena ražbželezničního tunelu Mezno na Benešovsku. Akce se zúčastní mimo jiné náměstek generálního ředitele SŽDC pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb.

Na Břeclavsku se uskuteční dopravně bezpečnostní akce českých a slovenských policistů zaměřená především na řidiče nákladních automobilů. Společné hlídky policistů obou sousedních států se budou věnovat především technickému stavu vozidel a dodržování tzv. sociálních předpisů.

Ministra zahraničí Tomáše Petříčka čeká ve 14:30 jednání a pracovní oběd s generálním tajemníkem Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Thomasem Gremingerem a úřadujícím předsedou OBSE, ministrem zahraničních věcí Slovenska Miroslavem Lajčákem.

Odvolací soud projedná případ matky z Teplic, která podle obžaloby zavraždila novorozené dítě. Nepravomocný verdikt jí uložil 15 let vězení.

Ve Švandově divadle na pražském Smíchově bude den otevřených dveří. Prohlídky začínají v každou celou hodinu. Od 09:00 do 11:00 budou prohlídky vyhrazené školám a od 15:00 do 18:00 se divadlo a jeho zázemí otevře veřejnosti. V 19:30 odstartuje vernisáž nové výtvarné zdi, kterou vytvoří herec Jacob Erftemeijer.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!