10. listopadu 2017 6:13 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Česko uctí své válečné veterány. Ve Vietnamu se setká nejmocnější ‚trojka‘ světa

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Hradčanským náměstím v Praze dnes zaznělo sborově "Tak přísaháme". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hradčanským náměstím v Praze dnes zaznělo sborově "Tak přísaháme". | foto:  Michal Růžička, MAFRA

V Česku začíná série oslav Dne veteránů k uctění vojáků, kteří se se zbraní v ruce účastnili bojů nejen u nás, ale po celém světě. Svátek vyvrcholí v sobotu. V rámci summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří se setká trojice zřejmě nejmocnějších mužů světa, prezidentů Číny, Ruska a Spojených států.

- V Česku začnou akce v rámci Dne veteránů, který připadá na sobotu 11. listopadu. Oslavy se budou konat nejen v Praze, ale i v dalších městech.  V podvečer se například v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí uskuteční slavnostní shromáždění a pobožnost. Začíná také sbírka k tomuto významnému dni, kdy pořízením vlčího máku mohou lidé vyjádřit úctu válečným veteránům a přispět do sbírky na další nahrávání vzpomínek veteránů do archivu Paměť národa. 

- Končí třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Prezident se setká s představiteli obce Vápenná, kde také dekoruje prapor obce pamětní stuhou prezidenta republiky. Odpoledne se s hejtmanem zúčastní tiskové konference.

- V Senátu budou vyhlášeny výsledky jedenáctého ročníku soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky. 

- Na pražském Výstavišti začíná osmý ročník mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest. Festival se pravidelně setkává s kritikou policie, kvůli údajné propagaci návykových látek.

- V Ostravě začíná dvoudenní VII. sjezd Odborového sdružení železničářů, který bude mimo jiné volit nové vedení.

- Ve Vietnamském Danangu proběhne summit Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC). Zúčastní se ho i prezidenti Číny, Ruska a Spojených států. Není vyloučeno, že na okraj summitu se sejdou ruský a americký prezident Vladimir Putin a Donald Trump. 

- V Bruselu se uskuteční další kolo jednání mezi týmy Evropské unie a Velké Británie o odchodu Británie z bloku.

- Pracovní skupina Organizace spojených národů by měla přijmout doporučení pro Česko v oblasti lidských práv.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz