Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 22 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Cestování i aktuální epidemickou situaci osvětlí ministři. Boeing 737 MAX se vrací do vzduchu

Učitel měří 26. června 2020 žákyním s nasazenými rouškami teplotu jako opatření... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Učitel měří 26. června 2020 žákyním s nasazenými rouškami teplotu jako opatření... | foto: ČTK

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Jak proběhne léto? Kam půjde vycestovat? A co půjde odjet mimo Evropu? Na tyto odpovědi se pokusí ráno odpovědět ministr zahraničí Tomáš Petříček. Tisková konference začne v devět hodin. 

Výstup chystá i ministerstvo zdravotnictví. To představí lokální opatření, která mají zamezit šíření nemoci. To bude také informovat o aktuální situaci v Česku. U mluvnického stolku se objeví  šéf resortu Adam Vojtěch, hlavní hygienička Jarmila Rážová a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, který uvede aktuální čísla. Elitní sestavu doplní vedoucí pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření Rastislav Maďar.

Kauzou údajného tunelování Dopravního podniku se opět bude zabývat soud. Ten projedná odvolání státního zástupce proti osvobození všech 17 obžalovaných. Mezi nimi jsou například vlivný lobbista Ivo Rittig či bývalý šéf dopravního podniku Martin Dvořák. 

Budeme taktéž sledovat vývoj počasí. Celé Česko zasáhnou přívalové deště spojené s krupobitím. Hrozí i vylití řek z koryt. 

Tripartita se sejde na dálku přes video. Probere například stížené podmínky při práci, a s tím spojenou valorizaci zvláštního příplatku, vyhodnotí programy Covid a Antivirus či stav čerpání peněz z fondů EU.

Praha projedná projekt Pražského okruhu v úseku Březiněves-Satalice, mobilní aplikaci Na kole Prahou či zásady projektu dostupného družstevního bydlení. Dojde i na účetní závěrku Výstaviště za rok 2019.

Expolicista Derek Chauvin, který čelí obvinění z vraždy černocha George Floyda, stane před soudem.

Ve Francii padne rozsudek nad bývalým premiérem a kandidátem v minulých prezidentských volbách Francoisem Fillonem a jeho ženou Penelope Fillonovou. Pár čelí obvinění ze zpronevěry veřejných prostředků a fiktivního zaměstnávání.

Merkelová se sejde s Emmanuelem Macronem a spolu si promluví. Konkrétně to bude o chystaném balíčku EU na obnovu ekonomiky. 

Velkou Británii čeká velký den, uvolní se některá opatření. Ve Skotsku dojde na obchody, továrny a venkovní tržiště. Ve Walesu se otevřou studentům školy, v Irsku hospody a restaurace.  

Večer od šesti hodin proběhne očekávané uvedení knihy Kundera: Český život a doba, která vyvolala velký rozruch. Autorem je životopisec Jan Novák a jeho dílo má téměř 900 stránek. 

Ve pondělí poprvé vyjede ke 13. sezoně populární Kinobus, který promítá filmy v režii Dopravního podniku hl. m. Prahy. Jeho tour po metropoli skončí do 10. září.

Boeing 737 MAX se vrací do vzduchu.  Piloti a zkušební posádka úřadu pro letectví zahájí testovací lety, snaží se o novou certifikaci. 

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.