23. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

ČSSD bude řešit výzvu k odvolání předsedy Hamáčka, pokračuje agrosalon Země živitelka

Jan Hamáček na tiskové konferenci po grémiu ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hamáček na tiskové konferenci po grémiu ČSSD. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Druhým dnem pokračuje v Českých Budějovicích mezinárodní agrosalon Země živitelka. Končí 27. srpna. Představí se na něm přes 560 vystavovatelů. Ve 14:00 předá svá ocenění Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Jednání předsednictva ČSSD, kterému bude od 13:00 předcházet schůzka stranického grémia. Předsednictvo se bude v 15:00 mimo jiné zabývat výzvou k odvolání předsedy Jana Hamáčka.

Premiér Andrej Babiš by se měl setkat s právničkou Hanou Marvanovou, která zastupuje část klientů zkrachovalého H-Systemu.

Na Olšanských hřbitovech proběhne poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným, který byl posledním přeživším z koncentračního tábora Sachsenhausen. Zemřel ve věku 99 let.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf by se měl v Paříži setkat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a ministrem zahraničí Jeanem-Yvesem Le Drianem.

V 11:30 má z přístavu Murmansk na severu Ruska vyplout první plovoucí jaderná elektrárna na světě, Akademik Lomonosov. Zakotvit má u Čukotky na druhém konci Ruska.

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.