23. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

ČSSD bude řešit výzvu k odvolání předsedy Hamáčka, pokračuje agrosalon Země živitelka

Jan Hamáček na tiskové konferenci po grémiu ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hamáček na tiskové konferenci po grémiu ČSSD. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Druhým dnem pokračuje v Českých Budějovicích mezinárodní agrosalon Země živitelka. Končí 27. srpna. Představí se na něm přes 560 vystavovatelů. Ve 14:00 předá svá ocenění Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Jednání předsednictva ČSSD, kterému bude od 13:00 předcházet schůzka stranického grémia. Předsednictvo se bude v 15:00 mimo jiné zabývat výzvou k odvolání předsedy Jana Hamáčka.

Premiér Andrej Babiš by se měl setkat s právničkou Hanou Marvanovou, která zastupuje část klientů zkrachovalého H-Systemu.

Na Olšanských hřbitovech proběhne poslední rozloučení s Vojmírem Srdečným, který byl posledním přeživším z koncentračního tábora Sachsenhausen. Zemřel ve věku 99 let.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf by se měl v Paříži setkat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a ministrem zahraničí Jeanem-Yvesem Le Drianem.

V 11:30 má z přístavu Murmansk na severu Ruska vyplout první plovoucí jaderná elektrárna na světě, Akademik Lomonosov. Zakotvit má u Čukotky na druhém konci Ruska.