Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Do škol se vrací další žáci, v Bruselu se bude řešit audit týkající se Babišova střetu zájmů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Jan SalačMAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Dnešním dnem pokračuje postupný návrat dětí do školních lavic. Do tříd se vrací všichni žáci prvního stupně a deváťáci, další třídy druhého stupně se budou střídat na prezenční a distanční výuce.

Po nedělním mimořádném jednání čeká dnes vládu prostřednictvím videokonference další schůze. Ministři se budou opět zabývat aktuální situací související s pandemií covidu-19 a řešit budou také například národní strategii kybernetické bezpečnosti.

Dnes také končí termín pro podání žádosti o vyplácení podpory, tzv. kompenzační bonus, pro pracovníky na dohodu postižené dopady šíření koronaviru.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání případu bývalého pražského policisty, který čelí obžalobě z řady trestných činů včetně vraždy a znásilnění.

Vrchní soud v Praze pak projedná odvolání ve sporu České televize (ČT) a TV Barrandov. ČT se domáhá omluvy za výroky o jejím hospodaření, které pronesl generální ředitel TV Barrandov ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Energetický regulační úřad (ERÚ) by měl na dnešní tiskové konferenci blíže představit, jak se změní regulované ceny plynu a elektřiny pro příští rok.

V 19:00 začne charitativní on-line koncert houslisty Jaroslava Svěceného a klavíristky Lucie Tóth pro Nadační fond Umění. Sledovat ho bude možné na www.facebook.com/umenidoprovazet. Přenos bude realizován z Břevnovského kláštera v Praze.

Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu se dnes bude v Bruselu zabývat vývojem kolem auditu, podle jehož zjištění je český premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů.

V Paříži pokračuje proces s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym, který čelí obžalobě z korupce. Soud zamítl žádost obžalovaného soudce Gilberta Aziberta o odročení ze zdravotních důvodů.

Rovněž v Paříži bude po odkladu kvůli nakažení tří obžalovaných koronavirem a protestu obhajoby proti účasti obviněného přes videokonferenci pokračovat proces se 14 lidmi, kteří podle prokuratury pomáhali pachatelům teroristických útoků na časopis Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami v roce 2015.

V Hamburku se uskuteční dražba cenného námořního atlasu Speculum nauticum z roku 1586. Experti jeho cenu odhadují na 180 000 eur (4,7 milionu korun).

Ve Vídni začíná dvoudenní zasedání představitelů skupiny OPEC+, která zahrnuje Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Jednat budou o dalším společném postupu při těžbě ropy. Očekává se, že zruší plánované zvýšení těžby, které mělo od ledna činit dva miliony barelů denně.

,

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...