1. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Europoslanci budou rokovat o Babišovi, slavná deska Beatles slaví jubileum

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Děti (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA V Bruselu se bude řešit Babiš, Evropa se bude sbližovat s Čínou, seržantu Pepřovi je padesát a svátek mají dnes všechny děti.

Všechny děti mají svátek a po celé republice se chystá řada akcí. Další pak budou následovat o víkendu.

Bude to bez nadsázky v Bruselu český den. Europoslanci budou řešit, jestli nejsou v Česku zneužívána média a to zejména ze strany Andreje Babiše. Miliardář a šéf ANO sice „odložil“ koncern Agrofert (vlastní společnost Mafra, která vydává Lidovky.cz, LN i třeba MfDnes) na začátku tohoto roku do svěřenského fondu, na nedávno zveřejněných nahrávkách ale řešil s bývalým redaktorem MfDnes Přibilem politické kauzy. Babiš podezření odmítá a mluví o kampani.

V Bruselu proběhne i konference Česká perspektiva pro budoucnost EU za účasti europoslankyně Věry Jourové, náměstka ministra zahraničí Jakuba Dürra či místopředsedy europarlamentu Pavla Teličky.

A také se tam odehraje 19. summit EU-Čína. Cíl je jasný, získat Číňany na evropskou stranu poté, co americký prezident Donald Trump miliardovou zemi pod taktovkou komunistů kritizoval. Evropskou unii budou reprezentovat předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a předseda Evropské rady Donald Tusk. Čína bude zastoupena premiérem Li Kche-čchiangem, který následně zamíří do Berlína za německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) přednese vizi, jak pomoci nejchudším českým krajům Moravskoslezskému, Ústeckému a Karlovarskému. Na konferenci Re:start se objeví i ministři jeho vlády, Karla Šlechtová (místní rozvoj) a Jiří Havlíček (průmysl a obchod).

Kapela klubu osamělých srdcí seržanta Pepře slaví padesáté narozeniny. Neznat tohle album je jako neznat Beethovenovu Devátou. V prvním postkoncertním díle se Beatles v duchu rozjasněného „léta lásky“ uvedli jako bláznivá Kapela klubu osamělých srdcí seržanta Pepře. Deska vyšla 1. června 1967 a dodnes atakuje vrcholy žebříčků nejlepších alb historie. Na serveru Lidovky.cz si přečtěte zajímavé texty k jubileu.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz