25. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Finále prezidentské kampaně je tady: poslední debata Zemana s Drahošem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Oba kandidáti si po televizním duelu na TV Prima podali ruce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oba kandidáti si po televizním duelu na TV Prima podali ruce. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Pro čtvrteční prezidentskou debatu zvolila Česká televize (ČT) komornější prostředí s menším počtem lidí v publiku, než bylo v úterní diskusi televize Prima. Kromě otázek připravených veřejnoprávní televizí budou kandidáti odpovídat také na dotazy ústavních činitelů a obyvatel vybrané obce. Na závěr si budou Miloš Zeman a Jiří Drahoš klást otázky navzájem.

Druhé střetnutí bude trvat hodinu a půl. Každý z kandidátů si bude moci do Rudolfina přivést 30 příznivců. „Výběr podporovatelů je plně v kompetenci volebních štábů,“ sdělila mluvčí televize Karolína Blinková. Televize podle ní věří v kultivovanou diskusi a případné excesy ze strany publika umí zvládnout.

Debata bude mít tři části. V první budou kandidáti odpovídat na otázky, které pro ně připravil editorský a dramaturgický tým ČT. Tematické okruhy se týkají současné politické situace, důležitých témat veřejné diskuse, pravomocí prezidenta a programu kandidátů, uvedla Blinková. Tematické okruhy znají oba kandidáti dopředu, jejich štáby na výběr témat neměly vliv.

Ve druhé části pořadu budou kandidátům pokládat otázky předsedové obou komor Parlamentu a lidé z jedné jihočeské obce, kde v prvním kole dostali Zeman a Drahoš přibližně stejný počet hlasů. Debata bude trvat 90 minut.

Zeman bude debatovat i s Jaromírem Soukupem.  Od 20:15 prezident Miloš Zeman vystoupí ze záznamu také na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. 

Ministři budou odpovídat. Pokračuje schůze sněmovny. Na programu jsou zejména interpelace na členy vlády a mezinárodní smlouvy. 

Kauza Blažkova domu. Vrchní soud v Praze projedná odvolání v případu mužů, kteří byli obžalováni z plánování přepadení vily, kde bydlí bývalý náměstek pražského primátora Rudolf Blažek. Soud je nepravomocně osvobodil.

Pokračuje Světové ekonomické fórum v Davosu. Přijede na něj český premiér Andrej Babiš. Na fóru vystoupí mezi jinými britská premiérka Theresa Mayová, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker či izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Kolem poledne dorazí prezident USA Donald Trump, který na fóru promluví v pátek. Babiš se mj. večer s Netanjahuem.

Pražané mohou od 7:00 jezdit i na lodi. Předčasně zahájí sezonu přívoz P7 mezi Holešovicemi a Karlínem. Má pomoci při omezení dopravy na Libeňském mostě.

  • 4Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky


Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.