Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Francii čekají další protesty proti důchodové reformě. Evropský parlament bude debatovat o Babišovi

Demonstrující se snaží utéct před zásahy polici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstrující se snaží utéct před zásahy polici. | foto: Gonzalo FuentesReuters

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Francouzské odbory organizují další protesty proti vládnímu plánu důchodové reformy.

Do prodeje má vstoupit kniha prezentovaná jako společné dílo kardinála Roberta Saraha a někdejšího papeže Benedikta XVI., která se zabývá otázkou kněžského celibátu. Předem zveřejněné úryvky vyvolaly kritiku stoupenců papeže Františka a jeho předchůdce Benedikt se od ní následně distancoval.

Pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Europoslanci budou mimo jiné debatovat o obnovení stíhání českého premiéra Andreje Babiše. Na programu mají také debatu o budoucím fungování institucí EU, vládě práva v Maďarsku a Polsku či překrucování evropské historie. V poledne pronese projev jordánský král Abdalláh II.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček a podnikatelská delegace na návštěvě Indie. Petříček se setká se svým indickým protějškem Subrahmanjamem Džajšankarem a zúčastní se ministerské večeře pořádané indickým premiérem Naréndrou Módím. Vystoupí také na prestižním fóru „Raisina Dialogue 2020“.

Eurostat zveřejní údaje o listopadovém vývoji průmyslové výroby v eurozóně.

Nespokojení včelaři v Německu na protest proti plošnému používání pesticidů vylijí před budovou německého ministerstva zemědělství čtyři tuny medu kontaminovaného glyfosátem.

Soud se má vrátit k případu kněze Jerzyho Popieluszky, který byl zavražděn komunistickou tajnou policií v roce 1984. Konkrétně se má zabývat stížností proti promlčení trestného činu tří expolicistů, ti se rok před vraždou vloupali do farářova bytu a podstrčili tam nelegální tiskoviny a výbušniny.

Ruský prezident Vladimir Putin přednese před zákonodárci své poselství o stavu země.

Americký prezident Donald Trump by mohl spolu s čínskými partnery podepsat první část americko-čínské obchodní dohody.

Soud bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

Soud znovu projedná také žádost Romana Janouška o obnovu jeho trestního řízení. Lobbisty odsouzeného za úmyslné ublížení na zdraví při dopravní nehodě se zastal Ústavní soud.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček se setká se členy delegace výboru pro veřejnou správu, veřejný pořádek a spravedlnost řeckého Parlamentu. Delegace se setká také se členy evropského (od 10.00, Sněmovní 3) a petičního výboru (od 11.00, Sněmovní 1, č. 301).

V pražské Trmalovo vile proběhne vzpomínkový večer na Karla a Josefa Čapka. Připravuje Kotěrovo centrum architektury. Na večeru budou ukázkami z tvorby připomenuty život a dílo Karla Čapka a jeho staršího bratra Josefa.

,
Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...