5. prosince 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Jak se bude cestovat přes Vltavu do Troji a do ulic vyrazí Mikuláš

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Lávka v pražské Troji v dubnu roku 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lávka v pražské Troji v dubnu roku 2017. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Praha Technická správa komunikací dnes upřesní, jak bude postupovat s odstraňováním škod po zřícené lávce vedoucí do Troji. Česko uvítá maďarského prezidenta, Praha bude jednat o nabíjecích stanicích pro elektromobily a večer zaplní ulice českých měst Mikuláši, čerti a andělé.

Formální konec vlády? Prezident Miloš Zeman by dnes měl přijmout demisi vlády Bohuslava Sobotky. Ve středu jmenuje novým českým premiérem Andreje Babiše. Ve vládě zasedne devět ministrů, kteří v dosavadním kabinetu nepůsobili. Ministryněmi budou čtyři ženy.

Následky pádu lávky. Hned v osm ráno uspořádá u paty zřícené lávky na Císařském ostrově, na níž se o víkendu zranili čtyři lidé, tiskovou konferenci Technická správa komunikací. Měla by představit harmonogram dalšího postupu prací. O hodinu později bude jednat Praha a Armáda ČR o vybudování dočasné náhrady v podobě pontonového mostu.

Maďarský prezident na Hradě. Česko dnes navštíví maďarský prezident Jánose Áder. Před jedenáctou hodinou dopolední se na Pražském hradě soukromě setká s prezidentem Milošem Zemanem.

Nabíjecí stanice v Praze. Na programu dnešního jednání rady hlavního města Prahy je kromě pražského hospodaření i budování nabíjecích stanic pro elektromobily.

Přehled daňových rájů. Evropa bude mít novou černou listinu daňových rájů, které s EU nespolupracují v daňové oblasti. Zveřejněna by měla být na jednání ministrů financí členských zemí, kde by se rovněž mělo probírat zdanění zisků v digitální ekonomice či elektronickém obchodování. Probírat se mají i návrhy snižující rizika v bankovním sektoru, včetně evropského systému pojištění vkladů v souvislosti se špatnými úvěry v bankovním sektoru. Česko bude zastoupeno na diplomatické úrovni.

V Katalánsku začíná volební kampaň. Dneškem začíná oficiálně volební kampaň před volbami do katalánského parlamentu, jenž byl rozpuštěn v říjnu poté, co si 43 procent katalánských voličů v neústavním referendu odhlasovalo odloučení od Španělska. Volby byly vyhlášeny na 21. prosince, samotná kampaň skončí o tři dny dříve.

Co chystá Mikuláš? Dnešní podvečerní mikulášská nadílka bude mít i svou organizovanou podobu v centru Prahy. Na Staroměstském náměstí ji doplní dvouhodinový program s volbou nejkránější masky. Na Čertovce se pak chystá tradiční čertovská plavba Čerti na Čertovce. A na Kampě se na pátou hodinu odpolední připravuje slavnostní „mikulášské“ rozsvícení malostranského vánočního stromu.

  • 0Diskuse
Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz