Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Blízcí se rozloučí se zpěvákem Kalinou, Google a spol se musí podrobit pravidlům EU

Jan Kalina z kapely Sto zvířat foto: Jan Šilar

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Česku dnes bude opět velmi teplé počasí. Podle meteorologů mohou teploty stoupat až k 35 stupňům. Na jižní Moravě kvůli tomu platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Kvůli suchému počasí hrozí také vznik požárů.

Končí termín pro podávání pozměňovacích návrhů k vládnímu konsolidačnímu balíčku sněmovnímu rozpočtovému výboru.

Končí lhůta, do které se 19 velkých internetových platformem, jako je Google, Amazon či Alibaba, mělo přizpůsobit novému unijnímu aktu o digitálních službách (DSA). Budou muset více dbát na soukromí uživatelů či důsledněji postupovat proti nelegálnímu obsahu a dezinformacím.

Končí rovněž elektronické hlasování železničních a dopravních odborů EVG o tom, zda přijmout kompromisní smírčí dohodu o mzdách s drahami Deutsche Bahn (DB). Odmítnutí ujednání bude znamenat časově neomezenou stávku.

V Krematoriu Strašnice se uskuteční poslední rozloučení s hudebníkem, frontmanem kapely Sto zvířat Janem Kalinou, který zemřel 18. srpna ve věku 57 let.

V rakouském Grafeneggu se koná pracovní jednání předsedů zákonodárných sborů zemí tzv. Slavkovského formátu (ČR, Rakousko a SR). Jednat budou o užší meziparlamentní spolupráce v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině a o rozšiřování EU o země Západního Balkánu. Za ČR se zúčastní předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Autor: