Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Je termín pro zaplacení daně z nemovitosti, Prymula začíná pracovat na nové pozici

Roman Prymula na tiskové konferenci Nemocnice Na Františku k převzetí seniorů s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Prymula na tiskové konferenci Nemocnice Na Františku k převzetí seniorů s... | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Budeme sledovat vývoj okolo koronaviru v Česku i ve světě. Británie a Rusko začínají uvolňovat restrikce, Italové smí navštívit řadu památek včetně Kolosea v Římě či Vatikánských muzeí. Turci se mohou vrátit do kaváren, restaurací a sportovišť.

Sledovat budeme i vývoj nepokojů ve Spojených státech, ty spustila násilná smrt černocha George Floyda.

Dnes je termín pro zaplacení daně z nemovitosti. Pokud se někdo dostal v souvislosti s koronavirem do tíživé situace a nemůže daň zaplatit nyní, může požádat o posečkání daně nebo o její úhradu ve splátkách.

Do speciálních škol se smějí vrátit děti s tělesným či mentálním postižením. Začít může také praktické vyučování na středních školách a konzervatořích.

Ministerstvo zdravotnictví by mělo upravit opatření o maximálním denním počtu návštěvníků v zoo a botanických zahradách.

Roman Prymula mění své působiště, od dnešního dne začíná pracovat jako vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

Dnes začínají státní maturitní zkoušky. Konají se didaktické testy z francouzštiny, angličtiny a matematiky. Další testy budou maturanti psát 2. a 3. června.

Praha obnovuje tramvajové spojení mezi Hlubočepy a Sídlištěm Barrandov. Provoz v Nádražní ulici je ale stále přerušen. Vrací se pravidelný železniční provoz na Negrelliho viadukt v Praze. Oprava trvala tři roky, vyšla na 1,44 miliardy korun. Zkracují se také intervaly spojů na všech linkách metra, Dopravní podnik posiluje provoz kvůli uvolňování mimořádných opatření.

Proběhne jednání pražské rady. Řešit se budou například úpravy a rozšíření zón placeného stání, výsledky hospodaření města za loňský rok či vouchery pro turisty.

Pokračuje soud v kauze privatizace a údajného tunelování Mostecké uhelné společnosti.

Zastupitelé Nového Města na Moravě projednají návrh na odejmutí čestného občanství Klementu Gottwaldovi.

Pokračuje i hlavní líčení ve slovenském Pezinku, kde se řeší vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

,
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Advantage Consulting, s.r.o.
.NET PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč