7. února 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Jih Česka zasype sníh, sejde se vláda a Brownův Počátek na pultech

Muž odklízí sníh z auta po silném víkendovém sněžení, které zasáhlo ruskou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž odklízí sníh z auta po silném víkendovém sněžení, které zasáhlo ruskou... | foto: ČTK

PRAHA Na jihu České republiky bude ve středu odpoledne a v noci na čtvrtek vydatně sněžit. Napadne pět až deset centimetrů většinou mokrého sněhu, na Českomoravské vrchovině až 15 centimetrů. Varování, které vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí pro Jihočeský a Jihomoravský kraj a pro Vysočinu.

Mokrý sníh může lámat stromy. Začít sněžit by podle meteorologů mělo ve středu odpoledne. Na jižní Moravě se zpočátku objeví i déšť se sněhem. „Nejintenzivnější sněžení očekáváme v první polovině noci na čtvrtek,“ uvedli meteorologové. Napadnout by podle nich mělo pět až deset centimetrů sněhu. Ve vyšších polohách na Českomoravské vrchovině může mít nová sněhová pokrývka až 15 centimetrů.

Mokrý sníh může lámat stromy, varují meteorologové. Motoristům doporučují nevyjíždět bez zimní výbavy.

Schůze vlády v demisi. Na programu mimo jiné: - návrh novely zákona o dluhopisech, - návrh novely zákona o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, - návrh novely zákona o zbraních, - návrh novely zákona o hornické činnosti, výbušninách a o státní báňské správě, - návrh novely zákoníku práce.

Debaty o vládě. V 15:00 proběhne ve sněmovně jednání zástupců ANO a SPD. V úterý předseda ODS Petr Fiala vyloučil možnost vládní spolupráce své strany s hnutím ANO. Kritizoval také premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) za jeho vyjádření o vypsání předčasných voleb, podle Fialy ANO zatím nevyčerpalo všechny možnosti k jednání.

Start Počátku. Začíná prodej nového románu Dana Browna Počátek s profesorem Robertem Langdonem. Předchozí Brownovy knihy jako DaVinciho kód (Šifra mistra Leonarda) nebo Andělé a démoni se v Česku prodávaly ve stotisícových nákladech.

Peroutkova cena. V 18:00 proběhne v Centru současného umění DOX  v pražských Holešovicích předání novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2017.

Půjde Češka na svobodu? Do tohoto dne prodloužil pákistánský soud vazbu Češce, kterou celníci zadrželi 10. ledna na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz