Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Justice vynese rozsudky v kauzách sportovních dotací či Elischer. Koná se akce Black Friday

I přes obžalobu za údajnou manipulaci sportovních dotací si zachoval Miroslav Pelta dobrou náladu. (16.6.2020) foto:  Michal Šula, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Sledovat budeme vývoj okolo onemocnění prezidenta Miloše Zemana, který byl včera odvezen sanitkou do nemocnice s pozitivním výsledkem testu na koronavirus.

Také se budeme zabývat vývojem koronaviru v Česku i ve světě. Nizozemsko by mělo oznámit další restrikce, český Ústavní soud by měl vyhlásit, jak rozhodl o stížnosti podané jménem tří dětí, které se musely v dubnu testovat ve školách, ačkoliv měly protilátky na nemoc covid-19.

Polský premiér Mateusz Morawiecki by se měl setkat se svým britským protějškem Borisem Johnsonem, řešit by spolu měli migrační krizi na polsko-běloruské hranici.

Italský premiér Mario Draghi v Římě přivítá francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, přičemž spolu podepíšou bilaterální dohodu, ta má posílit vztahy Paříže a Říma.

Dnes pokračuje druhá schůze sněmovny v současném volebním období, na programu jsou hlavně další vnitřní záležitosti dolní komory, například potvrzení předsedů výborů a naplnění stálých komisí členy.

Justice dnes vynese rozsudky ve dvou sledovaných kauzách. První z nich je verdikt v případu sportovních dotací ministerstva školství, kde je mezi obžalovanými například někdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta nebo exnáměstkyně resortu Simona Kratochvílová.

Ve stejný čas by měl soud rozhodnout o korupční kauze soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera.

Na dnešek připadá slevová akce Black Friday.

Autoři: ,

Grafton Recruitment Praha
ZÁSTUPCE MISTRA | NÁSTUPNÍ BONUS

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč