Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Justice vynese rozsudky v kauzách sportovních dotací či Elischer. Koná se akce Black Friday

I přes obžalobu za údajnou manipulaci sportovních dotací si zachoval Miroslav Pelta dobrou náladu. (16.6.2020) foto:  Michal Šula, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Sledovat budeme vývoj okolo onemocnění prezidenta Miloše Zemana, který byl včera odvezen sanitkou do nemocnice s pozitivním výsledkem testu na koronavirus.

Také se budeme zabývat vývojem koronaviru v Česku i ve světě. Nizozemsko by mělo oznámit další restrikce, český Ústavní soud by měl vyhlásit, jak rozhodl o stížnosti podané jménem tří dětí, které se musely v dubnu testovat ve školách, ačkoliv měly protilátky na nemoc covid-19.

Polský premiér Mateusz Morawiecki by se měl setkat se svým britským protějškem Borisem Johnsonem, řešit by spolu měli migrační krizi na polsko-běloruské hranici.

Italský premiér Mario Draghi v Římě přivítá francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, přičemž spolu podepíšou bilaterální dohodu, ta má posílit vztahy Paříže a Říma.

Dnes pokračuje druhá schůze sněmovny v současném volebním období, na programu jsou hlavně další vnitřní záležitosti dolní komory, například potvrzení předsedů výborů a naplnění stálých komisí členy.

Justice dnes vynese rozsudky ve dvou sledovaných kauzách. První z nich je verdikt v případu sportovních dotací ministerstva školství, kde je mezi obžalovanými například někdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta nebo exnáměstkyně resortu Simona Kratochvílová.

Ve stejný čas by měl soud rozhodnout o korupční kauze soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera.

Na dnešek připadá slevová akce Black Friday.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat