3. května 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

K Indii se blíží mohutná bouře Fani. Noční vlci projedou Polskem

Fani doprovází vítr o rychlosti 170 až 180 kilometrů v hodině, uvedli indičtí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fani doprovází vítr o rychlosti 170 až 180 kilometrů v hodině, uvedli indičtí... | foto: ČTK

V Indii evakuují před příchodem obří bouře Fani přes milion lidí, kontroverzní Noční vlci projedou Polskem a slovenský premiér Peter Pellegrini navštíví amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Bouře Fani. Východní pobřeží Indie očekává dopad mohutné bouře Fani. Indické úřady kvůli blížící se bouři Fani ve čtvrtek večer zesílily snahu o evakuaci asi 1,2 milionu lidí žijících na východním pobřeží země. Meteorologové předpovídají, že živel udeří na pevninu v pátek v indickém státě Urísa. V pohotovosti jsou zdravotníci, humanitární pracovníci i armáda, která nasadila sedm válečných lodí, letadla a vrtulníky.

Kdo bude dohlížet na mýto? Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má otevírat obálky s nabídkami uchazečů o post auditora nového mýtného systému společností CzechToll a SkyToll, který bude dohlížet na účinnost budoucího systému.

Noční vlci v Polsku. Členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci budou projíždět Polskem. Zastávky mají naplánovány ve Varšavě, Vratislavi a Osvětimi.

Vražda Kimova bratra. Vietnamka odsouzená za podíl na vraždě bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una, která byla spáchána v únoru 2017 v Malajsii, by měla být propuštěna z vězení.

Pellegrini v Bílém domě. Americký prezident Donald Trump přijme v Bílém domě slovenského premiéra Petra Pellegriniho.

Sychrovský hotel na prodej. Dnes odpoledne končí lhůta pro podávání nabídek na koupi čtyřhvězdičkového Zámeckého hotelu Sychrov v těsném sousedství stejnojmenného zámku, který je 12 let po svém otevření na prodej nejvyšší nabídce. Léta ho provozoval řetězec EuroAgentur Hotels & Travel, od loňského podzimu je ale hotel zavřený.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz