26. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Kdo bude příštím prezidentem? Začíná oprava Libeňského mostu a Bartoše čeká verdikt

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Libeňský most v Praze je od pátku do odvolání uzavřen pro automobily i tramvaje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libeňský most v Praze je od pátku do odvolání uzavřen pro automobily i tramvaje. | foto: ČTK

Praha Začíná druhé kolo prezidentských voleb. Na Libeňský most se vrhnou dělníci a předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš se dnes dozví verdikt soudu.

Kdo bude prezidentem? Dnes ve dvě hodiny odpoledne se po dvou týdnech opět otevřou volební místnosti. Začne druhé kolo prezidentských voleb. Přesně ve tři hodiny se chystají hodit do volební urny svůj lístek oba prezidentští kandidáti – stávající prezident Miloš Zeman ve Stodůlkách a expředseda Akademie věd Jiří Drahoš v Lysolajích. Volební místnosti se uzavřou ve 22 hodin a znovu se otevřou v sobotu v 08 hodin. Během sobotního dne bychom se měli dozvědět, kdo se stane příštím českým prezidentem.

Opravy na klíčovém mostu. Na Libeňském mostu, který byl pro běžný provoz bez včasného varování uzavřen 19. ledna, čímž způsobil zmatek v pražské veřejné dopravě, začnou práce na odstranění havarijního stavu. Oprava by měla trvat maximálně čtyři týdny.

Bartoš u soudu. Obvodní soud pro Prahu 1 by měl po dnešních závěrečných řečech vynést rozsudek v případu předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše. Za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa mu hrozí až tři roky vězení.

Kriminalita v Česku. Policejní prezidium na dnešní tiskové konferenci představí údaje k vývoji kriminality v Česku za uplynulý rok 2017.

Uctění obětí holocaustu. Ve Valdštejnském paláci se od dnešní desáté hodiny dopolední bude konat vzpomínkové setkání při příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Zúčastní se jej předseda Senátu Milan Štěch, předseda Sněmovny Radek Vondráček, arcibiskup Dominik Duka a pamětníci událostí. Akci pořádá Federace židovských obcí v ČR a Nadační fond obětem holokaustu ve spolupráci s Kanceláří Senátu. Součástí bude výstava v Chodbě místopředsedů s názvem Za hranice povinností – diplomaté ocenění titulem Spravedlivý mezi národy, kterou připravilo izraelské velvyslanectví v ČR.

Davos končí. Dnes končí světové ekonomické fórum v Davosu, na nějž zavítal i český premiér v demisi Andrej Babiš. Ve dvě hodiny odpoledne (SELČ) na něm promluví prezident USA Donald Trump.

Babiš na jednání V4. Andrej Babiš se mezi tím přesunul na jednání zemí visegrádské skupiny (V4) v maďarské Budapešti. Už v ranních hodinách se setká s maďarským prezidentem Jánosem Áderem, následovat bude jednání předsedů vlád V4. V 16 hodin se Babiš sejde s polským premiérem Mateuszem Morawieckým a poté s předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem. Oba premiéři vystoupí na společné tiskové konferenci.

Rozsudek v kauze ROP Severozápad. Okresní soud v Ústí nad Labem dnes vynese rozsudek ve věci konkurenčních doložek vyplacených údajně neoprávněně bývalým ředitelům úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Obžalováni jsou bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Jiří Šulc, tři bývalí ředitelé i současná ředitelka úřadu ROP Severozápad.

  • 0Diskuse
Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz