Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Koná se poslední rozloučení s režisérem Janem Schmidem, proběhne jmenování nových profesorů

Divadelník a zakladatel a ředitel Studia Ypsilon Jan Schmid na snímku z roku 2010 foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Uskuteční se další jednání ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) se zástupci České lékařské komory a zdravotnických odborů o zákoně o odměňování zdravotníků. Stejně tak bude o aktuální situaci mluvit ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se zástupci všech stavů a profesí v jeho resortu.

Zasedat bude bankovní rada České národní banky.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Poslanci by také měli schvalovat zvýšení rozpočtu Státního fondu podpory investic.

Začíná desetidenní lhůta, v níž by voliči a kandidující uskupení mohli napadnout výsledky českých voleb do Evropského parlamentu u Nejvyššího správního soudu.

Ministr dopravy Martin Kupka, ministr financí Zbyněk Stanjura (oba ODS) a viceprezident Evropské investiční banky (EIB) Kyriacos Kakouris podepíšou memorandum o půjčce, která bude směřovat do modernizace české železnice.

Dopoledne proběhne jmenování nových profesorů za účasti prezidenta Petra Pavla a ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka (STAN).

V poledne předá prezident Petr Pavel státní vyznamenání slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové.

Uskuteční se poslední rozloučení s divadelníkem, režisérem a kulturním publicistou Janem Schmidem, který zemřel 3. června ve věku 87 let.

Autoři: ,