22. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Končí hlasování o ukončení činnosti Realistů, na britské politické scéně bude horko

Ukončí Realisté činnost své strany? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukončí Realisté činnost své strany? | foto: Lidovky.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Dnes končí hlasování členské základny Realistů o ukončení činnosti strany. „Důvodů bylo více, mezi ty klíčové patří pochopitelně dřívější volební neúspěchy, k nimž se letos přidala absolutní pasivita krajských organizací, a také odchod mnoha členů do jiných politických uskupení,“ zdůvodnila strana rozhodnutí na své facebookové stránce.

Krajská zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, bude mít k dispozici finální výsledky auditu rumburské Lužické nemocnice a polikliniky. Tato instituce je totiž v insolvenci a Ústecký kraj zvažuje to, že by celou organizaci převzala právě Krajská zdravotní.

Na politické scéně ve Spojeném království bude horko. Členové Labouristické strany ve Sněmovně lordů budou jednat o vyslovení nedůvěry šéfovi strany Jeremymu Corbynovi kvůli antisemitismu ve straně, končí volba nového předsedy Konzervativců a nové vedení si vyberou i liberální demokraté.

Ve 12 hodin započne los 3. předkola fotbalové Ligy mistrů, přičemž v osudí této soutěže je z českých týmů zatím jen Viktoria Plzeň (ta ještě musí postoupit ze 2. předkola). Rovnou tři české kluby se dozví své soupeře ve 14 hodin, a to při losování 3. předkola Evropské ligy. Konkrétně půjde o Jablonec, Mladou Boleslav a Spartu Praha. První dva jmenovaní ale ještě musí přejít přes druhé předkolo EL.

Odvolací soud by měl vynést rozsudek ve sporu šéfa vládní strany PiS Jaroslawa Kaczynského a bývalého prezidenta Lecha Walesy. Soud první instance loni v prosinci rozhodl, že se má Walesa Kaczynskému omluvit za své výroky ohledně letecké katastrofy z roku 2010, při níž zahynul bratr Jaroslawa Lech Kaczynski.

Losovat se budou kvalifikace na mistrovství Evropy žen i mužů v basketbale, které se bude konat v roce 2021.

Indie dnes konečně vyšle k Měsíci sondu Čandrájan-2. Pokusí se s ní o měkké přistání na povrchu Měsíce, přičemž to dokázaly v historii jen tři země – Čína, Rusko a USA. Původně byl start naplánován na noc ze 14. na 15. července, jenže jej zhatily technické potíže.

Dnešním fotbalovým zápasem mezi Karvinou a Baníkem Ostrava končí druhé kolo Fortuna ligy. Utkání začíná v 18 hodin.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
STÁŽISTA V ODD. TECHNOLOGIE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč