Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Končí těžba v Dole Lazy na Karvinsku. Spojené státy slaví Den díkůvzdání

Pohled na důl Karviná, závod Lazy v Orlové | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na důl Karviná, závod Lazy v Orlové | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V Orlové na Karvinsku končí těžba v Dole Lazy. Společnost OKD tam vydobyla všechny ekonomicky rentabilní zásoby uhlí.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi dnes navštíví Řecko. Na ostrově Lesbos se seznámí s životními podmínkami uprchlíků a uchazečů o azyl.

Ministři členských zemí Evropské unie hodlají na dnešním jednání v Bruselu schvalovat například směrnici o podávaní kolektivní spotřebitelské žaloby. Hlasovat se bude i o směrnici vyžadující veřejné vykazovací zisků velkých firem podle zemí, v nichž působí.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Paříži navštíví francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Do areálu polytechnické univerzity v Hongkongu, v němž se posledních deset dnů odehrávaly tvrdé boje, vstoupí policie. Aktivisté plánují demonstrovat u příležitosti Dne díkůvzdání, jíž chtějí poděkovat americkému Kongresu, že schválil návrh zákona na podporu dodržování lidských práv v Hongkongu.

I samotné Spojené státy slaví Den díkůvzdání. Prezident Donald Trump pronese řeč k vojákům po telefonu.

Ve vietnamské Hanoji se uskuteční pohřeb prvních šestnácti Vietnamců, kteří v říjnu zemřeli v chladírenském kontejneru. Ten byl nalezen na jihovýchodě Anglie, těla do Vietnamu doputovala tento týden.

Včera těsně před půlnocí začalo vypínání televizních vysílačů ve standardu DVB-T. Jako první vysílání ukončil multiplex 1 s programy ČT na vysílačích Praha-Žižkov a Cukrák.

Pražský soud projedná odvolání ve sporu bývalého ředitele ŘSD Petra Laušmana s ministerstvem spravedlnosti. Laušman chce po státu odškodné za trestní stíhání, které bylo zastaveno vrchním státním zastupitelstvím.

Justice v Litoměřicích pokračuje v případu Afričana, který byl obžalován ze znásilnění nezletilé u Litoměřic. Soud si nechal zpracovat psychiatrický posudek na muže.

Zlínský soud pokračuje v projednávání kauzy tří celníků, kteří podle obžaloby nedbale dohlíželi na denaturaci lihu ve firmě Morávia-Chem v Hrobicích na Zlínsku. Společnost ovládal hlavní organizátor obřích nelegálních obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina.

,
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?