Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé si připomenou zavražděného Kuciaka a soud bude řešit squattery

Události

  6:00
Praha - V řadě slovenských i dalších evropských měst se dnes shromáždí lidé, kteří si připomenou památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka. Policie chystá mimořádnou tiskovou konferenci k případu dvojnásobné vraždy na Písecku. A soud se bude zabývat squattery, kteří obsadili pražskou zchátralou usedlost Šatovka. Hrozí jim až dva roky vězení.

Lidé v Bratislavě na pochodu na počest novináře Kuciaka. foto: Reuters

Uctění novináře. Ve zhruba desítce slovenských měst se dnes odpoledne uskuteční shromáždění na památku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Shromáždění plánují lidé i v dalších zemích včetně Česka. Na třetí hodinu odpolední je v Bratislavě naplánované poslední rozloučení s novinářovou partnerkou.

Novinky ve vyšetřování vražd? Na půl jedenáctou dopolední chystá policie mimořádnou tiskovou konferenci k případu dvojnásobné vraždy manželů v mobilním domě poblíž obce Záhoří na Písecku. Devětapadesátiletého muže a jeho o pět let mladší manželku útočníci ubodali.

Césaři v Paříži. Pozdě večer v Paříži budou předány francouzské filmové ceny César. Čestného Césara může čekat španělská herečka Penélope Cruzová.

Den před „dnem D“. Dnes je poslední den kampaně před nedělními volbami do italského parlamentu. Populistické Hnutí pěti hvězd, které je podle předvolebních průzkumů favoritem voleb, se chystá na mítink v Římě.

Janukovyč promluví. Na tiskové konferenci dnes vystoupí svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který je aktuálně v moskevském exilu. Má se vyjádřit i ke kyjevskému soudnímu procesu, v němž je v nepřítomnosti souzen za vlastizradu.

Ustupuje chřipka? Hygienici by dnes měli zveřejnit údaje o počtech nemocných chřipkou a dalšími akutními infekcemi dýchacích cest v tomto týdnu.

Squatteři před soudem. Obvodní soud pro Prahu 6 se dnes bude zabývat případem squatterů, kteří v únoru obsadili zchátralou usedlost Šatovka v Praze 6. Squatteři tvrdili, že plánují v usedlosti udělat prostor pro setkávání lidí, kteří chtějí tvořit, vzdělávat se a žít bez nutnosti vlastnit, profitovat a generovat zisk. Podle policie se dopustili trestného činu neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru, hrozí jim až dvouleté vězení.

Jak se daří eReceptům? Ministerstvo zdravotnictví chystá na desátou hodinu dopolední tiskovou konferenci, na níž zhodnotí dva měsíce fungování eReceptu. Představí výsledky průzkumu veřejného mínění, připravovaný lékový záznam a ukáže webové a mobilní aplikace pro pacienty.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat