Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Lidovci projednají budoucnost svého předsedy, Velká Británie uvidí debatu Johnsona s Corbynem

Odstupující předseda KDU-ČSL Marek Výborný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odstupující předseda KDU-ČSL Marek Výborný. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Celostátní výbor KDU-ČSL projedná setrvání Marka Výborného ve funkci předsedy strany. Výborný zvažuje odchod z čela lidovců z rodinných důvodů, na konci září mu náhle zemřela manželka. Má tři malé děti.

Andrej Babiš se na návštěvě Ukrajiny setká mimo jiné s prezidentem Volodymyrem Zelenským a premiérem Oleksijem Hončarukem. Ministerského předsedu doprovodí ministr průmyslu Karel Havlíček a několik desítek podnikatelů.

V 09.00 začíná v Poslanecké sněmovně mezinárodní konference Od ostnatého drátu k Schengenu. Vystoupí mj. předseda ODS Petr Fiala, poslanec a historik Pavel Žáček, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, historik a spoluzakladatel ÚSTR Petr Blažek nebo ředitel nadace Hannse Seidela v ČR Martin Kastler.

V britské televizi ITV se večer uskuteční první velká debata premiéra Borise Johnsona s lídrem opozice Jeremym Corbynem před prosincovými parlamentními volbami.

Soudní dvůr Evropské unie má vynést verdikt o další části sporné justiční reformy v Polsku, a to ohledně nového způsobu vytvoření Zemské soudcovské rady.

Před Katalánským nejvyšším soudem začne proces s několika členy bývalého vedení katalánského parlamentu, kteří jsou obžalováni kvůli referendu o nezávislosti z října 2017; souzeni jsou proto, že tehdy postoupili k projednávání v plénu zákony související s tímto neústavním referendem.

Praha představí budoucnost nového Terminálu Smíchov v rámci komentované prohlídky Smíchovského nádraží.

Městský soud v Praze se bude zabývat případem podnikatele a někdejšího předsedy představenstva společnosti Amun.Re Martina Shenara, který podle obžaloby nezaplatil přes 76 milionů na dani za prodej tří projektových společností firmě ČEZ.

Odvolací soud rozhodne ve sporu společnosti WBC Capital a Státního fondu kultury. Firma požaduje 60 milionů korun s úroky v souvislosti s rekonstrukcí kubistického pražského domu U Černé Matky Boží.

U ústeckého krajského soudu pokračuje hlavní líčení v kauze jedné z největších pyramidových her v Česku známé jako Avalanche (anglicky lavina). Manažery společnosti obžaloba viní z toho, že podvedli své klienty a získali tak několik stovek milionů korun.

Na americký knižní trh se má dostat kniha Varování (A Warning), v níž anonymní autor mimo jiné píše, že viceprezident Mike Pence byl ochoten podpořit odvolání prezidenta Donalda Trumpa pro mentální nezpůsobilost.

Univerzita Pardubice vydává knihu deníků, kteří si pardubičtí vysokoškoláci vedli v listopadové době roku 1989. Publikace nese název Nejisté dny sametové revoluce.

Americká internetová společnost Google spustí streamovací herní službu Stadia.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesli. I s jeho kamarádkou Janou. Věznili je několik dní ve speciálně upravené garáži. Dnes...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...