30. července 2018 7:01 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Maláčová se stane novou ministryní. Babiš bude klidnit spor mezi obětmi H-Systemu a Monsportem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jana Maláčová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Maláčová. | foto: ČTK

Doposud vysoká úřednice a členka ČSSD Jana Maláčová se stane ministryní práce a sociálních věcí. Do úřadu ji odpoledne uvede premiér Andrej Babiš, který se bude ještě předtím snažit uklidnit situaci kolem klientů zkrachovalého H-Systemu.

- Prezident Miloš Zeman jmenuje odpoledne Janu Maláčovou z ČSSD ministryní práce a sociálních věcí. Následně ji premiér Andrej Babiš uvede do funkce. Maláčová tak nahradí Petra Krčála, který odstoupil po plagiátorské aféře.

- Uskuteční se jednání mezi bytovým družstvem Svatopluk, sdružujícím část bývalých klientů H-Systemu, a konkurzním správcem H-Systemu Josefem Monsportem. Zprostředkovatelem jednání je premiér Andrej Babiš.  Svatopluk založila část poškozených klientů H-Systemu v říjnu 1997 s cílem pokračovat ve výstavbě domů i za cenu dalších investic. Tehdejší konkurzní správce H-Systemu Karel Kudláček jim to za určitých podmínek povolil. Jeho nástupce Monsport ale později vyzval obyvatele domů, aby nemovitosti vyklidili a umožnili jejich prodej.

- Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní informace z ukončené kontroly Majetek a peněžní prostředky státu, se kterými hospodaří ministerstvo dopravy a jeho vybrané organizační složky. Kontrolováno bylo období od roku 2015 do roku 2017. 

- Ministr dopravy Dan Ťok bude jednat s odborovými organizacemi na železnici o změnách v Českých drahách. 

- Český statistický úřad zveřejní výsledky zemědělství za 2. čtvrtletí 2018.

- V Lidovém domě bude jednat grémium ČSSD. 

- Začíná první den dvoudenního jednání Ruska, Íránu, Turecka a Sýrie o řešení syrského konfliktu. 

- Italský premiér Giuseppe Conte je ve Washingtonu na oficiální návštěvě USA. Setká se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. 

Lidovky.cz
  • 0Diskuse