Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maláčová se stane novou ministryní. Babiš bude klidnit spor mezi obětmi H-Systemu a Monsportem

  7:01
Doposud vysoká úřednice a členka ČSSD Jana Maláčová se stane ministryní práce a sociálních věcí. Do úřadu ji odpoledne uvede premiér Andrej Babiš, který se bude ještě předtím snažit uklidnit situaci kolem klientů zkrachovalého H-Systemu.

Jana Maláčová. foto: ČTK

- Prezident Miloš Zeman jmenuje odpoledne Janu Maláčovou z ČSSD ministryní práce a sociálních věcí. Následně ji premiér Andrej Babiš uvede do funkce. Maláčová tak nahradí Petra Krčála, který odstoupil po plagiátorské aféře.

- Uskuteční se jednání mezi bytovým družstvem Svatopluk, sdružujícím část bývalých klientů H-Systemu, a konkurzním správcem H-Systemu Josefem Monsportem. Zprostředkovatelem jednání je premiér Andrej Babiš.  Svatopluk založila část poškozených klientů H-Systemu v říjnu 1997 s cílem pokračovat ve výstavbě domů i za cenu dalších investic. Tehdejší konkurzní správce H-Systemu Karel Kudláček jim to za určitých podmínek povolil. Jeho nástupce Monsport ale později vyzval obyvatele domů, aby nemovitosti vyklidili a umožnili jejich prodej.

- Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní informace z ukončené kontroly Majetek a peněžní prostředky státu, se kterými hospodaří ministerstvo dopravy a jeho vybrané organizační složky. Kontrolováno bylo období od roku 2015 do roku 2017. 

- Ministr dopravy Dan Ťok bude jednat s odborovými organizacemi na železnici o změnách v Českých drahách. 

- Český statistický úřad zveřejní výsledky zemědělství za 2. čtvrtletí 2018.

- V Lidovém domě bude jednat grémium ČSSD. 

- Začíná první den dvoudenního jednání Ruska, Íránu, Turecka a Sýrie o řešení syrského konfliktu. 

- Italský premiér Giuseppe Conte je ve Washingtonu na oficiální návštěvě USA. Setká se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. 

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ MANAŽER (40-65.000Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 65 000 Kč

Mohlo by vás zajímat