3. ledna 2018 6:52 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Metro na Muzeu omezí provoz a soud začne řešit vyměněné prášky v Zentivě

Léky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léky (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Obvodní soud pro Prahu 10 bude řešit případ úmyslné záměny léků ve společnosti Zentiva, ze kterého je obviněn bývalý pracovník společnosti.

- Začíná uzavírka nástupiště stanice metra Muzeum ve směru Nemocnice Motol. Oprava nástupiště bude trvat do května. Vlaky ve směru Nemocnice Motol budou stanicí projíždět.

- Koná se schůze vlády, na které budou ministři mimo jiné řešit novelu zákona o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, novelu zákona o České národní bance, která centrální bance umožní vydávat pamětní bankovky, novelu zákona o převodu vlastnického práva k jednotkám a skupinovým rodinným domům některých bytových družstev nebo akční plán boje s korupcí na rok 2018.

Školákům končí vánoční prázdniny a opět zasednou do lavic.


- Obvodní soud pro Prahu 10 bude řešit případ úmyslné záměny léků ve společnosti Zentiva, ze kterého je obviněn bývalý pracovník společnosti. Případ se stal v roce 2016. Zentiva musela stáhnout některé léky od pacientů a ze zdravotnických zařízení kvůli podezření, že balení mohou obsahovat jiné tablety. Důvodem stahování byl nález dvou blistrů (plastové lisované obaly) přípravku Neurol v krabičkách označených jako přípravek Atram v Polsku, které byly vyrobeny v pražském závodě Zentivy. 

- Ministerstvo financí zveřejní výsledky státního rozpočtu za loňský rok. 

- Plénum Ústavního soudu by se při pravidelném neveřejném zasedání mohlo zabývat také stížností Terezie Holovské na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který odmítl její podnět, zpochybňující kandidaturu pětice mužů na funkci prezidenta. Vyřazené kandidátce na prezidentku vadí, že někteří uchazeči o funkci prezidenta pro svou kandidaturu částečně získali podporu stejných poslanců či senátorů.

- Nový polský premiér Mateusz Morawiecki bude jednat se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem. Ten již dříve přislíbil použití práva veta, pokud by Evropská unie chtěla potrestat Varšavu za spornou soudní reformu, ohrožující podle kritiků nezávislost justice a právní stát.

- V Berlíně se před oficiálním zahájením sondážních rozhovorů o vytvoření nové německé vlády sejdou předsedové CDU, CSU a SPD Angela Merkelová, Horst Seehofer a Martin Schulz.

Lidovky.cz