Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Mimořádné jednání vlády o koronaviru, omezení pendlování za prací a pokračování šachových bojů

V ruském Jekatěrinburgu probíhá šachový turnaj | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V ruském Jekatěrinburgu probíhá šachový turnaj | foto: Reuters

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

I nadále sledujeme vývoj situace ohledně koronavirové nákazy a jejího vlivu na společnost a hospodářství. Od devíti ráno zasedne vláda k mimořádnému jednání o řešení koronavirové krize a jejích důsledků. K tiskové konferenci a prezentaci výsledků diskuze by mělo podle plánu dojít přibližně v 10:00. 

Premiér Andrej Babiš se později - ve 14:00 - setká pomocí videomostu s předsedy ostatních sněmovních stran a bude pokračovat v řešení situace ohledně nemoci COVID - 19. 

V platnost vstupuje doporučení vlády, které nabádá pendlery cestující za prací do Německa a Rakouska, aby nependlovali denně přes hranici. V případě, že se nechtějí vzdát zaměstnání, mají si najít v dané lokalitě bydlení. 

V Praze formou videokonference proběhne jednání Ústředního krizového štáb a na Mariánském náměstí dojde ke spuštění sběrného místa ručně ušitých roušek, které zřídilo Hlavní město ve spolupráci s Červeným křížem.  

ČNB ve 13:00 zveřejní rozhodnutí bankovní rady o nastavení měnové politiky, tedy úrokových sazeb.

Také v zahraničí bude hlavním tématem zmírnění následků přetrvájící globální pandemie. V deset ráno mimořádně zasednou europoslanci, kteří projednají hospodářská opatření v boji proti koronaviru a jeho ekonomickým dopadům. Premiéři a prezidenti členských zemí EU proberou podobné otázky odpoledne - v 15:00 začínají. 

Téměř všechny sportovní kolbiště zůstanou zavřená. Výjimkou nadále zůstává dějiště šachového Turnaje kandidátů v ruském Jekatěrinburgu, kde se rozhoduje o vyzyvateli úřadujícího mistra světa Magnuse Carlsena o šachový trůn. Nejblíže vítězství je po odehrání poloviny zápasů Ian Nepomniachtchi.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...